Kína valószínűleg az év vége előtt indítja el második holdszondáját, a Chang-e-2-t, amely 15 kilométerre közelíti majd meg a Hold felszínét. Állami illetékesek korábban októberre ígérték a fellövést, de pontos dátumot nem említettek. Három éven belül Kína egy harmadik egységet is útnak akar indítani, ez lenne az első, amely le is szállna a Holdon.
Az űrprogramot a kínai mitológia egyik istennőjéről nevezték el, aki elrepült a Holdra. A cél az, hogy Kína az űrkutatásban az Egyesült Államok és Oroszország riválisává váljon.
A kínaiak első szondája 2007-ben kerülte meg a Holdat és készített nagyfelbontású felvételeket. Az új szonda várhatóan kétszer olyan gyors lesz, mint az előző, és jobban megközelíti a Holdat.
A kínai média szerint 2017-re kőzetmintákat akarnak visszahozni a Földre, 2020-ban pedig embert küldeni a Holdra. A távlati cél pedig az, hogy kutatóállomást építsenek a Holdon.
2003-ban Kína lett a harmadik olyan ország, amely önállóan küldött embert a világűrbe. Két évvel ezelőtt már három űrhajóst lőttek fel, és végrehajtották Kína első űrsétáját. Embert eddig csak az Egyesült Államok juttatott fel a Holdra - hat alkalommal - az 1969 és 1972 közötti programban.
A költségvetési helyzet miatt az Egyesült Államok hamarosan leállítja űrsikló-misszióit és orosz rakétákkal juttatja majd fel asztronautáit a nemzetközi űrállomásra.
Kína most nagy léptekkel próbálja beérni a látványos projekteket egy időre feladó Amerikát, de más ázsiai országok is bekapcsolódtak az új keletű űrversenybe.
India 2008-ban küldött űrszondát a Hold felszínére és egy kormányilletékes azt mondta, hogy 2016-ban embert akar küldeni a Holdra. Japán pedig tavaly júniusban lőtte fel első holdszondáját.