A kérdés azért keltette fel a franciául és németül sugárzó csatorna újságírójának az érdeklődését, mert az elmúlt években több olyan eset is történt Franciaországban, amikor fiatal nőket "becsületbeli okok" miatt meggyilkoltak. A legutóbbi nagy port felvert ilyen eset Lyon egyik külvárosában történt csaknem egy évvel ezelőtt, akkor egy 22 éves lányt azért fojtott meg a fiútestvére, mert nem értett egyet az életvitelével.
A riportot egy Párizs közeli település egyik forrónak nevezett negyedében készítették, és a film következtetése az, hogy a külvárosokat egyre inkább sajátos férfiszellem kezdi eluralni. Az ott akó nők magatartását a férfiak rendkívüli szigorral figyelik és ítélik meg, és bármikor készek akár a fizikai büntetésre is, ha úgy vélik, hogy valamelyikük viselkedése eltér vallásuk vagy törzsi szokásuk normáitól.
Az egyik ilyen "erényőr" például meglehetősen keresetlen szavakkal azt magyarázza el az újságírónak, mi a különbség a "jó lányok" és a "szukák" között, és ez utóbbiak, miként "lyukasztatják ki magukat" a házasság előtt. Egy 25 éves riportalany pedig arról beszél, hogy a család becsületének megóvása érdekében miként kényszeríti otthonmaradásra 28 éves lánytestvérét, hogy az ne járhasson ismeretlen fiúkkal.
Az Arte vezetése szerint az alkotást azért vették le a műsorról, mert az újságíró egyik helyszíni segítője, aki az interjúalanyok kiválasztásában vett részt, attól tart, hogy bosszú áldozata lehet.
Az igazgatóságot természetesen azonnal cenzúrával vádolták meg, ám ők azt mondják, erről szó sincs, csupán ellenőrizni akarják, valóban veszélybe sodorhatja-e a szóban forgó személyt a dokumentumfilm, és ha igen, a közvetítés előtt megteszik a szükséges óvintézkedéseket, például úgy, hogy kitakarják a nyilatkozók arcát. A csatorna igazgatója szerint jó szándékukat az is bizonyítja, hogy a riportot Németországban az előzetes terveknek megfelelően már levetítették.