A szélsőséges pakisztáni vallási körökkel szimpatizáló férfit a többnejűség mellett a szociális rendszer megkárosításával is megvádolták, feleségei ugyanis egyedülálló szülőkként jelentkeztek be a társadalombiztosításnál, és a hatóságok szerint a kis közösség ilyen címen három év alatt összesen 175 ezer eurónyi, mai árfolyamon közel 50 millió forintos állami támogatást kapott. Csalás nélkül ennek a felére lettek volna jogosultak. A rendőrség várhatóan a nők ellen is eljárást indít, amiért hamis adatokkal megtévesztették a hatóságokat.
A megvádolt férfi egyébként korábban meglehetősen cinikus módon azt mondta, hogy a nők a szeretői, ám a rendőrség szerint bár hivatalosan csak egyikükkel kötött házasságot, az asszonyokkal való viszonya "tényleges poligámiára" utal. Ezt szerintük egyebek mellett az is bizonyítja, hogy Hebbadj kezelte a nők bankszámláit, bankkártyáit, amihez a "feleségek" írásos felhatalmazást adtak.
Az ügy kapcsán, szerdán újra megszólalt a belügyminiszter, aki jogszabály-módosítást helyezett kilátásba, mellyel a poligámiát és a szociális támogatásokkal való visszaéléseket szigorúbban fogják büntetni. A többnejűséggel kapcsolatos változtatásra azért van szükség, mert a francia törvények jelenleg csak a bigámiát büntetik, de azt is csak akkor, ha valaki hivatalosan, vagyis a hatóságok előtt kétszer kötött házasságot.
Márpedig a törzsi, vallási szokásokat Franciaországban is folytató bevándorlóknál, amint azt Hebbadj esete is mutatja, a második, harmadik asszony papíron nem feleség, így az ilyen jellegű viszony elvileg nem ütközik törvénybe, megvalósítása azonban valójában a joggal való visszaélést jelenti. A "tényleges poligámia" fogalmának a bevezetése a politikusok szerint ezt a kiskaput hivatott megszüntetni.
A szociális támogatások körüli visszaélések ügye még a többnejűségnél is égetőbb kérdésnek tűnik, a szerdán közzétett adatokból ugyanis az derül ki, hogy a társadalombiztosítás hiánya 2008. óta gyakorlatilag megháromszorozódott, elérve a csillagászatinak és csaknem tarthatatlannak minősített 27 milliárd eurót. És bár ehhez az összeghez képest az algériai származású férfi által az államtól kicsalt pénz elenyészőnek tűnik, a belügyminiszter szavaiból az derül ki, hogy meglehetősen sokan használnak a Hebbadjéhoz hasonló technikát a tb-rendszer megcsapolására.
A fenti bűncselekményeket elkövető külföldi származásúakat Brice Hortefeux a jövőben meg akarja fosztani francia állampolgárságuktól. A kivitelezéshez azonban további törvénymódosításra van szükség.