"Lehetetlen helyzetben vagyunk" - nyilatkozta a tunéziai ajánlat kapcsán a német cégcsoport egyik szóvivője, hangsúlyozva, hogy a hatályos francia törvények szerint kötelező módon fel kell kínálniuk az elbocsátandó dolgozók számára a cégen belül betölthető, a képesítésüknek megfelelő munkahelyeket. Márpedig ilyennel a Continental jelenleg csak Tunéziában rendelkezik - tette hozzá.
A szóvivő azt mondta: ha nem tettek volna ajánlatot, úgy jártak volna, mint az egyik zokni gyártó cég,a melyet a bíróság tavaly 2,5 millió eurós, nem kevesebb, mint 660 millió forintos bírsággal sújtott, amiért az elbocsátott francia dolgozóinak nem kínálta fel a Romániában létrehozott új állásait. A visszás helyzettel a szakszervezetek is tisztában vannak, ám ezzel együtt úgy vélik: elképesztő cinizmus olyan bérezést javasolni a francia munkásoknak, melyet a tunéziaiak sem fogadnak el.
A jelenség egyébként a sorozatos gyárbezárások miatt egyre gyakoribb Franciaországban, februárban az amerikai Philips okozott hasonló felháborodást, amikor bejelentette, hogy bezárja a plazmaképernyőket gyártó, a francia fővárostól mintegy 80 km-re nyugatra fekvő dreux-i üzemét.
A dolgozóknak akkor székesfehérvári állást javasolt, a Continentalénál lényegesen jobb, havi 450 eurós, közel 120 ezer forintos bérezésért. Igaz, az állás betöltésének egyik feltétele a magyar nyelv ismerete volt.