A zsebben elrejthető, mindössze tizenöt centiméteres, háromantennás készülék hatósugara három és tíz méter között változik, és mindössze egy diszkrét gombnyomásra van szükség ahhoz, hogy a körzetében működő mobiltelefonos kapcsolatokat megszakítsa. A szerkentyű egyelőre csak online árusításban kapható, és bárki számára megfizethető, ára ugyanis negyven és hatvan euró, mai árfolyamon 10-15 ezer forint körül mozog.
A jelenségről cikkező Nouvel Observateur hetilapnak nyilatkozó egyik árus beszámolója szerint az eladott zavarók száma exponenciálisan növekszik, és a készülékeket nem csupán a tömegközlekedési eszközökön nyugodtan utazni kívánók, hanem immár cégvezetők, tanárok, illetve a kétségbeesés határán lévő szülők is előszeretettel vásárolják.
A vállalatok alapvetően a munkaértekezletek nyugalmát, a tanárok az óráik zökkenőmentességét próbálják ily módon biztosítani, a szülők pedig csemetéik határtalan sms-ezési lendületét tudják ily módon keserves családi jelenetek nélkül korlátozni.
A mobilzavarók gyorsabb terjedését egyelőre a francia szabályozás akadályozza, a hatályos törvények szerint ugyanis a tetten ért felhasználók hat hónapos börtön- és 30 ezer eurós, közel 11 millió forintos pénzbüntetéssel sújthatók. A lebukás veszélye azonban rendkívül csekély, már csak azért is, mivel az eszköz mértéktartó használatával az emberek általában egyetértenek.
Az eladók és a felhasználók ráadásul már ideológiai érveket is találtak a készülék legalizálására: azt mondják, a mobiltelefon elterjedése teljesen új társadalmi együttélési problémákat vetett fel, amelyeket a jelenlegi törvények már nem képesek szabályozni, ezért azokat meg kell változtatni.