A német cég kísérleti rákgyógyszerét tízezer fős önkéntes mintán tesztelheti. Az új gyógyszert a koronavírus-járvány leküzdésében már bizonyított, mRNS-technológiával fejlesztette ki – írja a vg.hu.
Steve Barclay brit egészségügyi és szociális gondozásért felelős miniszter bejelentette, hogy az együttműködési megállapodás 2030-ig szól, és a személyre szabott kezeléseket az idén szeptembertől tervezik megkezdeni.
A programban részt vevő betegek kiválasztásában a brit egészségügyi hatóság (NHS) működik közre. Az adatbankjában tárolt kórképek elemzésével célzottan választják ki a terápiára legalkalmasabb pácienseket. Ők az mRNS-technológia alkalmazásával kikísérletezett rák elleni terápiát kapnak majd, erősítve az immunrendszerüket a daganatok elleni küzdelemben és a fertőző betegségek elleni harcban.
Szakértők az mRNS-technológiára épülő gyógyítást rendkívül ígéretesnek tartják.
Ugur Sahin vezérigazgató elmondása szerint a tesztalanyok számának jelentős növelése lerövidíti a megbízható eredmények kimutatásához szükséges időt, növeli a kutatások hatékonyságát.
Azt is közölte, hogy a BioNTech regionális központot létesít Londonban, kutató- és tesztbázisát pedig Cambridge-ben hozza létre, ahol a jelenlegi tervek szerint tavasztól több mint hetven tudós dolgozik majd azon, hogy a rákellenes készítményből hatásos gyógyszer készülhessen.