eur:
394.29
usd:
370.44
bux:
65674.41
2024. április 19. péntek Emma
Az 5G technológiával működő robottal játszik egy látogató a barcelonai Mobil Világkongresszus mobil távközlési kiállítás és vásár első napján, 2019. február 25-én.
Nyitókép: MTI/EPA/EFE/Toni Albir

Átalakul a munka világa, de vajon túléljük-e?

A robotizáció drámai hatással lesz a jövőben az élet minden területére, precizitásban és gyorsaságban az ember nem tud majd a gépekkel versenyezni - írja elemzésében a Qubit.

A McKinsey & Company amerikai tanácsadó cég becslése szerint a férfiak 21, a nők 20 százaléka veszíti el jelenlegi munkáját 2030-ig az automatizáció következtében - írja elemzésében a Qubit magazin. A cikk szerint a nők főként a titkárnői állásukat lesznek kénytelenek otthagyni, a férfiak pedig nagy eséllyel a fizikai munka felhagyására kényszerülnek majd.

Az elemzés szerint a jelenlegi tendenciák alapján a nők főleg az egészségügyi ellátásban, például idősgondozóként tudnak majd elhelyezkedni, a férfiak pedig tudományos és technikai képességeket kívánó pályákon.

A tanulmány szerint probléma lesz, hogy a nők által végzett munkákat várhatóan a jövőben is rosszabbul fogják fizetni, miközben 40-160 millió nőnek kell állást változtatnia világszerte, és kell továbbképeznie magát ahhoz, hogy jobban fizetett munkát találjon, vagy megtartsa korábbi állását.

Amerikai kutatók arra a veszélyre is felhívják a figyelmet, hogy a tőkeerős réteg, amely robotokat tud alkalmazni a munkavégzésre, óriási profitra tesz majd szert, az átlagosan jövedelmező munkák eltűnnek, a végzettséget nem igénylő munkaköröket pedig még rosszabbul fogják fizetni, így

kettéválik a társadalom, és véglegesen lemaradunk a robotokkal szemben a versenyben.
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
Lefordultak az amerikai indexek

Lefordultak az amerikai indexek

Gazdasági információk tekintetében ma az amerikai lakáspiacról közölnek újabb adatot, ez a monetáris politikai kilátások szempontjából lehet érdekes. A héten eddig kedvezőtlenül alakulnak a részvénypiaci folyamatok, elsősorban az Izrael és Irán közötti konfliktus fokozódása nyomta rá a bélyegét a hangulatra, emellett továbbra is ott vannak a ragadós amerikai inflációval kapcsolatos aggályok, amelyek azt a narratívát erősítik, hogy akár hosszabb ideig maradhat a magas kamatszint. A magyar tőzsde ma esett, az európaiak viszont pluszban zártak. A tengerentúlon egyelőre esés látszik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×