Itt a bizonyíték, hogy a szerelem olyan, mint a drog!

Infostart
2010. november 10. 21:45
Szerelembe esni az igazi megpillantásakor két tized másodpercig tart, és az érzés olyan hormonokat szabadít fel, mintha kokaint szívnánk - állítják a tudósok. A New York-i Syracuse University tanulmánya azt is kiderítette, hogy a szeret különböző típusai nem egyazon agyterületen ébrednek.

A szerelem első pillanata tizenkét különböző területet stimulál az agyban, és aktivizálja az olyan, boldogságérzést kiváltó hormonokat, mint a dopamin, az oxitocin, adrenalin és a vazopresszin - állapította meg a New York-i Syracuse University tanulmánya.

Ugyanezek a hormonok szabadulnak fel egy adag kokain felszippantásakor, ami azt jelenti, hogy szerelmessé lenni hasonló érzéssel párosul, mint az első osztályú drog használata - emlékeztetnek a tudósok.

A kutatást vezető Stephanie Ortigue professzor szerint "ez a felfedezést igazolja, hogy a szerelemnek van tudományos magyarázata. Felvetődik ugyanakkor a kérdés: hogy a szív vagy az agy lesz-e szerelmes?"

"Azt kell mondanom, hogy az agy, de a szív is felelős, hiszen mindkét szerv közreműködik a folyamatban, miközben oda-vissza hatnak egymásra" - tette hozzá a tudós.

A tanulmány azt is megmutatta, hogy a szeretet különböző típusainak kialakulásáért más-más agyterületek felelősek. A gyermek és anya közötti feltétlen kapcsolatot az agy középső része táplálja, míg a szenvedélyek az agy hátsó, kisagyi részében ébrednek - írta internetes lapján a Daily Telegraph.