"Ez Noé igazi bárkája"

Infostart
2009. február 3. 19:20
Tíz, a tudomány számára eddig ismeretlen kétéltűet fedeztek fel a kutatók Kolumbiában. Vannak közöttük olyan békák is, amelyeknek átlátszik a bőre, és olyanok is, amelyek mérget bocsátanak ki.

Mérgező békák is vannak a tíz állatfaj között, amelyet Kolumbiában fedeztek fel nemrég. De a kutatók találtak úgynevezett üvegbékákat (glass frog), amelyeknek olyan vékony bőrük van, hogy az állat belső szerveit is látni lehet.

A tíz faj között van úgynevezett harlequin béka és esőbéka is, valamint egy szalamandrafajta.

A kutatók örülnek a felfedezésnek, mert mint mondták, mindez reményt ad a globális felmelegedés és az állatfajok kipusztulása elleni küzdelemben.

A felfedezésre egy háromhetes kolumbiai körút során bukkantak a hegyek között, a panamai határ közelében a Conservation International és az Ecotropico Foundation szakemberei.

A túra során a természetvédők biodiverzitás-vizsgálatot végeztek, azaz számba vették az ottani élőlényeket, melyek között számos olyan van - madarak, kígyók, szalamandrák egyaránt - amelyek a világnak csak ezen a pontján találhatók meg. "Ez a régió az igazi Noé bárkája" - lelkendezett José Vicente Rodriguez-Mahecha, a szervezet tudományos igazgatója.

A dél-amerikai, az Amazonas folyó által átszelt ország élővilága rendkívül gazdag, főleg kétéltűekben. Eddig 754 kétéltűfajt fedeztek fel Kolumbiában.