Expedíció az óriáslények földjére

Infostart
2008. augusztus 2. 18:00
Több új fajt is felfedezett egy brit kutatócsoport a dél-amerikai Guyana dzsungelében, emellett több impozáns állatot is sikerült fimre venniük, például a nagy anakondát és az óriás tarantulát.

A szakemberek egy BBC-dokumentumfilm forgatásának köszönhetően töltöttek el hat hetet az érintetlen esőerdőben, és előzetes becsléseik szerint két új hal-, egy béka- és több denevérfajt fedeztek fel.

Az expedícióban résztvevő zoológus, George McGavin ugyanakkor hangsúlyozta: a munka könnyebb része az állatok begyűjtése, sokkal több időt vesz majd igénybe a laboratóriumi elemzés, amely során el kell dönteni, hogy valóban eddig ismeretlen fajról van-e szó.

Erre az egyik legjobb esélye egy parazita harcsafajnak van, amelynek egyede egy nagyobb harcsa kopoltyújából került elő.

Számos ismert, mégis különleges állatfajt is sikerült filmre venni: közéjük tartozik a jaguár, a világ legnehezebb kígyójának számító nagy anakonda, a legnagyobb sasfaj, a hárpia, továbbá az óriás tarantula, avagy madárpók.

George McGavin hangsúlyozta: a filmmel az esőerdő megmentésének fontosságára is fel akarják hívni a figyelmet, mert ha veszni hagyják, rengeteg ismeretlen érték megy veszendőbe.