Átütő eredmények: tumorból készül az új rákvakcina

Infostart
2007. november 14. 08:59
A kutatók kidolgoztak egy új rák elleni készítményt. A szer végleges állapotát úgy nyeri el, ha a beteg daganatából is kinyernek sejteket, és hozzáadják a vakcinához.

A kezeléshez ultraviola fény szükséges. Az úgynevezett fotodinamikus eljárás során a betegek megkapják a szükséges vakcinát, amely azonban a fény alkalmazása mellett tud csak olyan hatást kifejteni, amelyet a kutatók remélnek tőle.

A készítmény előállításához a betegek saját daganatsejtjeit is felhasználják, azaz mindenki személyre szabott kezelést kap.

Az eljárást egereken végzett kísérletek segítségével a vancouveri British Columbia rákkutató központ munkatársai dolgozták ki.

Ahogy arról beszámoltak, a fotodinamikus kezelést a szervezet úgy érzékeli, mint egy immunválaszt a daganatra.

Az áttörő eljárás segítségével a betegek a korábbiaknál sokkal nagyobb erejű kezelést kaphatnak, mindez azonban nem károsítja a szervezet más, egészséges részét.

Az eljárás kidolgozói elmondták: mindennek nem csak az a jelentősége, hogy a beteg személyre szabott kezelést kaphat. Előnye az is, hogy a beavatkozás hatásosabb és gyorsabb lehet, valamint hogy a betegeknek kevesebb mellékhatással kell megküzdeniük a kezelés során.