A kutatók 14 vizsgálat eredményeit tekintették át, és megállapították: a kasvirágból készült készítmények 58 százalékkal csökkentik a megfázás veszélyét, ha pedig a betegség kialakulása után alkalmazzák a gyógynövényt, akkor 1,4 nappal gyorsítja a felépülést.
A projektet vezető Craig Coleman szerint eredményeik biztatóak, de még át kell tekinteni a kasvirág esetleges mellékhatásait, mielőtt ajánlanák a használatát. Viszonylag ritkán gyomorpanaszok, hányinger és szédülés jelentkezik.
A kutatók elismerték azt is, hogy egyelőre nincsenek tisztában a gyógynövény hatásmechanizmusával.
Angol szakemberek az eredmények kapcsán kiemelik, hogy a kasvirág elsősorban a megfázás kezelésére alkalmas, mert az immunrendszer erősítésén keresztül gyorsítja a felépülést, és csökkenti a köhögés, a fejfájás, valamint az orrfolyás intenzitását.
A Prince's Foundation for Integrated Health nevű egészségkutató szervezet szóvivője az eredmények után kijelentette: a megfázás kezelése az orvostudomány Szent Grálja, és a jelek szerint a kasvirág utat mutat ebben a kutatásban, de még sok vizsgálatra van szükség addig, míg biztosra mehetnek.
Az Észak-Amerikában őshonos kasvirágot az indiánok használták gyógynövényként, Európában a harmincas években kezdték alkalmazni. Amerikában több mint nyolcszáz készítmény tartalmazza a kasvirág valamely részének kivonatát.