Az ötlet a hadseregtől származik, amely már régóta dolgozik egy olyan ruhán, amely segít a biológiai fegyverek elleni védekezésben.
A New York állambeli Cornell Egyetem munkatársai most kifejlesztettek egy olyan dzsekit, amely megvéd a levegőben lévő káros anyagoktól, valamint egy olyan ruhát, amely viselőjét ellenállóvá teszi az influenzával és más vírusokkal vagy baktériumokkal szemben.
A ruha szövetébe mikroszkopikus méretű fémet szőttek, amely a pamut szálaihoz tapad. Ez elpusztítja azokat a levegőben előforduló részecskéket, amelyekkel érintkezésbe lép.
Az ezüstnek és a réznek antibakteriális hatása van, a textil úgy pusztítja el a vírusokat és a baktériumokat, hogy meggátolja azok szaporodását. A dzsekibe palládiumot helyeztek el.
A felfedezők most az Egyesült Államok hadseregének illetékeseivel tárgyalnak a ruházat katonai felhasználásáról. A tervek szerint a jövőben egyéb felhasználása is lehet a találmánynak, például bútorkárpitként, függönyként vagy autókban üléshuzatként lehetne alkalmazni.
Mindennek jelenleg egy komoly akadálya azonban van: az, hogy a szövet négyzetmétere csaknem 2 millió forintba kerül.