Annak ellenére, hogy szigorúan ellenőriznek minden kikötő hajót és landoló repülőgépet, nemrég egy iguanára és egy teknősre bukkantak a helyiek; az állatok valószínűleg a dél-amerikai kontinensről származnak.
Azok az állatok, amelyek a szárazföldről kerülnek be az elszigeteltsége miatt egyedülálló vadvilágba, a különleges óriásteknősök, tengeri iguanák és pintyek életfeltételeit veszélyeztetik.
A pintyek voltak egyébként azok az állatok, amelyek változatosságukkal elbűvölték a nagy természettudóst, Charles Darwint, és evolúciós elméletének kidolgozásában is fontos szerepet játszottak.
A szigetet egyre több turista keresi fel, és nő a kontinensről betelepülők száma is. A fejlődés pedig idegen állatfajokat is hoz magával.
A most megtalált iguana azért aggasztja a hatóságokat, mert valószínűleg egy gyorsan szaporodó fajhoz tartozik, amely így versenytársa lehet az őshonos fajoknak.
A szigeteken élnek olyan idegen fajok is, amelyeket direkt telepítettek be még azelőtt, hogy tudatosult volna a hatóságokban: mekkora veszélyt jelenthetnek a szigetek élővilágára.
Ilyen például az a több ezer elvadultan élő kecske, amelyek kiirtása komoly kihívást jelent a természetvédők számára.