Nyitókép: Derencsényi István

Megszerezte az ötödik helyet a női vízilabda-válogatott

2024. augusztus 10. 14:00
Bár nem játszott jól, a rendes játékidő végén 9-9-re mentette az eredményt a magyar női vízilabda-válogatott az olaszok ellen, aztán 4-1-re megnyerte a szétlövést, övé lett az ötödik hely a párizsi olimpián.

Két olyan csapat mérkőzik, amelyik jobb szereplésben reménykedett az olimpia előtt – de mindenképpen győzelemmel akar zárni.

Roberta Bianconi emberelőnyből lőtt góljával vezetnek az olaszok.

Keszthelyi Rita gyorsan kiegyenlített ötméteresből, 1-1.

Valeria Palmieri centerből újra vezetést szerzett az olaszoknak, 1-2.

Garda Krisztina emberelőnyből egyenlített, 21-2. Két és fél perc alatt esett négy gól.

Újabb magyar embeelőnyből Rybanska Natasa gólt szerzett, 3-2.

Agnese Cocchiere lőtt gólt, ez már a második centrgólja az olaszoknak, 3-3.

Keszthelyi Rita a kapufára lőtt egy ötméterest, maradt a 3-3.

Vége az első negyednek, döntetlen.

Magyar góllal indult a második negyed, Faragó Kamilla akciógólt szerzett, 4-3.

Jó játékosnak egyszerű játék a póló, Gurisatti Gréta a bal alsó sarokba lőtt, 5-3.

Roberta Bianconi szépített, 5-4.

Mahieu Geraldine belőtte az első gólját a párizsi olimpián, 6-4.

Megint emberelőnyt kaptak az olaszok, Claudia Marletta, kis szerencsével, belőtte, 6-5.

Gurisatti Gréta támadásban most játssza a legjobb mecsét az olimpián, előnyből gólt lőtt, 7-5.

Giulia Viacava új gólszerző, 7-6.

A második negyed vége előtt, emberelőnyből, kiegyenlített az olasz csapat, Giuditta Galardi szerezte a gólt, 7-7.

Kapust cserélt a magyar csapat, Neszmélyi Boglárka véd tovább.

Négy másodpőerc alatt kihasznált a magyar csapat egy fórt, Vályi Vanda révén, 8-7.

Silvia Avegno egyenlített a harmadik negyed elején, ötméteresből, 8-8.

Claudia Marletta törte meg a hosszú, öt és fél perces gólcsendet, 8-9.

Vége a harmadik negyednek, rengeteg előnyt, helyzetet hagyott ki a magyar csapat, nem tudott gólt szerezni ebben a nyolc percben.

Magyar előny jött az utolsó negyed első fél percében, kimaradt.

A vége előtt 4:30-cal Marletta gólt lőtt, 8-10.

Keszthelyi Rita lőtt egy óriási gólt, másfél negyed után került a magyar csapat neve mellé, 9-10.

Bianconi azonnal visszaállította a kétgólos különbséget, 9-11.

A vége előtt 1:20-szal Gurisatti Gréta nagy gólt lőtt, 10-11.

Garda Krisztina kiegyenlített, 11-11, 43 másodperc van hátra.

Az olaszok támadtak, de Magyari Alda védett a végén. A 4x8 perc döntetlennel zárult, ötméteres párbaj dönt az 5. helyről.

Nem volt gond, 4-1-re megnyerte a m,agyar csapat a szétlövést, Magyari Alda kettőt kivédett, Keszthelyi Rita, Garda Krisztina, Szilágyi Dorottya és Gurisatti Gréta is gólt lőtt.