Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

A női vízilabda-válogatott kétgólos vereséget szenvedett a hollandoktól

2024. július 27. 14:04
A magyar női vízilabda-válogatott, a torna első mérkőzésén, 10-8-as vereséget szenvedett a hollandoktól. Rosszul kezdődött a meccs, 3-0-ra vezettek a hollandok, de 4-4 után többször is lehetőség nyílt átvenni a vezetést. Nem sikerült, ráadásul az utolsó egy perc is az ellenfélnek sikerült jobban.

A hollandok szerezték meg az első gólt, büntetőből. A magyar csapat helyzeteket és emberelőnyt is hagyott ki.

Sabrina van der Slot 2-0-ra növeteaz előnyüket. Aztán Bente Rogge góljával már 3-0 nekik.

A magyar csapat időt kért, majd Leimeter Dóra előnyből szépített, 1-3.

Nagyon gyors a játék, de sok is a hiba. Vályi Vanda rosszul passzolt, igaz, le is járt volna az idő. Fórt kaptak a hollandok, Kittylynn Joustra középről bevágta.

De jótt rá a válasz, Szilágyi Dorka hét méterről lőtt, 2-4.

A negyed utolsó másodperceiben lejárt a magyarok támadóideje, nem jutottunk lövéshez. 4-2-re vezetnek a hollandok.

A második játékrész első öt és fél perce nem hozott gólt, szerencsére utána Faragó kamilla törte meg a csendet, 3-4.

A hollandok ebbe a negyedben nem szereztek gólt, de a magyar csapat is csak egyet, 3-4 a nagyszünetben vezetnek a hollandok.

Magyar gól előnyből a harmadik negyedben, Vályi Vanda gólt lőtt, 4-4.

Simone van de Kraats visszavette a vezetést a hollandoknak, előnyből, 4-5.

Kijátszott magyar akció, nyolc passz után, előnyből, Gurisatti Gréta kiegyenlített, 5-5.

Bente Rogge megint gólt lőtt, 5-6.

Szerencsére Vályi Vanda szép gólt lőtt, 6-6.

A negyedik negyed első gólját a hollandok lőtték, emberelőnyből, Maartje Keuning. A másodikat pedig Vivian Sevenich 6-8.

Vályi Vanda szépített, 7-8.

Az első kapushibás gól, Szilágyi Dorka a jobb szélről, 8-8.

Hosszú gólcsend után, 40 másodperccel a vége előtt Lola Moolhuijzen gólt szerzett, 8-9.

Az utolsó magyar akcióhoz Magyari Alda is felment támadni, Keszthelyi Rita lövése után kipattant a labda a kapufáról. Az ellenakcióból a hollandok üres kapus gólt lőttek. A végeredmény: Hollandia–Magyarország 10-8. Ez volt a női pólótorna és így a csoport első mérkőzése. Este nyolc óra után Ausztrália–Kína mérkőzés lesz még a mi ötösünkben.