Cseh László idegenvezető lesz

2017. július 29. 16:55
A 200 méteres pillangóúszásban világbajnok Chad Le Clos 100 méteren nem jutott a döntőbe a budapesti világbajnokságon. Már várja, hogy körbenézzen a magyar fővárosban.

Az idén Budapesten 200 méteren szerzett világbajnoki aranyérmét tartja a legkedvesebbnek négy elsősége közül Chad Le Clos. A dél-afrikai úszó szerdán Cseh László előtt csapott célba, 100 méteren azonban nem került be a szombati döntőbe, míg a magyar klasszis igen.

„László remek ember és egy igazi példakép. Ösztönzően hatott rám, amikor először, 2010-ben találkoztunk.

Tisztelem, a valaha volt legnagyobb úszók egyike”

– mondta egy sajtóbeszélgetésen a 25 éves versenyző.

Az InfoRádió kérdésére elmondta, eddig nem volt ideje körbenézni a városban, de marad még egy napot a vb után, és hétfőn együtt ebédelnek Cseh Lászlóval, akivel szétnéznek a városban is.

Kíváncsiak voltunk arra is, mit gondol a 200-on szintén legyőzött Kenderesi Tamásról.

„Hatalmas tehetség, még akkor is, ha a szerdai döntő nem sikerült neki a legjobban. Még csak húszéves, de van már olimpiai érme is Rióból, míg én nem nyertem 200-on.