Nyitókép: Robbie Jay Barratt - AMA/Getty Images

Nem tudtak nyerni az angolok, de van még 24 óránk reménykedni a nyolcaddöntőbe jutásban

2024. június 25. 21:00
Az angol válogatott nem tudta legyőzni a szlovénokat (0-0), így a magyar válogatott nem jutott még tovább a nyolcaddöntőbe. Akad még szerdán is egy reménysugár. Miután az angol–szlovén és a dán–szerb-mérkőzés is gól nélkül ért véget, a háromoroszlánosok mindössze két szerzett góllal csoportgyőztesek lettek.

Az angol csapat tizenegye: Pickford – Walker, Stones, Guehi, Trippier – Gallagher, Rice – Saka, Bellingham, Foden – Kane.

A szlovénok összeállítása: Oblak – Karnicnik, Drkusic, Bijol, Janza – Mlakar, Stojanovic, Cerin, Elsnik – Sporar, Sesko.

Eltelt tíz perc a mérkőzésből, az angoloknál többet van a labda, de eddig a kapura nem veszélyesek. Feltűnő, hogy sokat csúszkálnak a háromoroszlánosok.

Az angolok keveset mozognak és lassan adogatnak, elég ötlettelen eddig a játékuk.

Angol gól, de lesről: Foden lesen kapta a labdát, így élesen belőtt labdáját Saka hiába passzolta a hálóba.

A 30. percben Harry Kane kapura csavarta a labdát, jan Oblaknak nem jelentett gondot.

Foden szabadrúgásból, 29 méterről lőtt, jól, de onnan Oblaknak nem igazán lehet gólt rúgni.

Trippier beadása után Kane, óriási helyzetbewn, négy méterre a kaputól, centikkel lemaradt a labdáról.

Véget ért a gyenge játékot hozó első játékrész.

Kobbie Mainoo váltja az angoloknál Gallaghert.

Tíz perc alatt alig történt érdemleges a második félidőben. Az angolok birtokolják a labdát, de nem hatékonyak.

Mainoo beállítása hozott némi élénkséget, de nem eleget az angolok játékába.

Bukayo Saka lement, Cole Palmer próbálkozik.

Declan Rise, de méterekkel a kapu mellé.

Az angolok támadnak, vagy inkább támadgatnak. Semmilyen veszélyt nem jelentenek a kapura. Lemegy úgy a mérkőzés, hogy Jan Oblaknak egyetlen komoly védeni valója nem volt 94 perc alatt.

A csoport másik mérkőzésén: Dánia–Szerbia 0-0.