Nyitókép: MTI/EPA pool/Tolga Bozoglu

A tornát két vereséggel kezdő Dánia bejutott az Eb-elődöntőbe

Infostart
2021. július 3. 17:24
A dán válogatott, elsősorban első félidei játékának köszönhetően, 2-1-re nyert a csehek ellen, s ezzel bejutott a labdarúgó Európa-bajnokság elődöntőjébe. Ellenfele Anglia vagy Ukrajna lesz.
2021.07.03. 19:56

Barák lövése volt a csehek utolsó esélye

A 95. percben 18 méterről a kapu mellé lőtt.

2021.07.03. 19:44

Újabb cseh fejsérülés

Ezúttal Borilnak kellett bekötni a fejét.

2021.07.03. 19:42

Vaclik újabb jó védése

Maehle közeli lövésénél jól fogta a szöget.

2021.07.03. 19:39

Schicket lecserélte Jaroslav Sihlavy

Vydra állt a helyére. Sevciket Darida váltotta a 80. percben. A dánoknál Delaney és Christensen lement, Mathias Jensen és Joachim Andersenis a pályán.

2021.07.03. 19:38

Poulsen lőtt, Vaclik védett

A csatár 17 méterről lőtt, a kapus vetődve szögletre ütötte a labdát.

2021.07.03. 19:36

Nyílt, érdekes a játék

Szinte másfél-két percenként helyzet alakul ki. A csehek többet tanbyáznak most az ellenfél tizenhatosánál, mint a dánok a másik térfélen. Kasper Schmeichel bravúrral ütötte le a labdát Tomás Soucek fejéről.

2021.07.03. 19:26

Cseh kínok

Jakub Brabec szállt be a megsérült ondrej Celustka helyére. Tomás Soucek fejsérülést szenvedett, de „turbánnal” folytatni tudja. Néhány perccel később cseréltek a dánok, a kitűnően játszó Jens Stryger Larsent Daniel Wass váltotta.

2021.07.03. 19:20

Dán cserék

Dolberg és Damsgaard helyén Poulsen és Nörgaard a dánoknál.

2021.07.03. 19:16

Schick utolérte Cristiano Ronaldót

Immár a Bayer Leverkusen cseh csatára is ötgólos a tornán, akárcsak Cristiano Ronaldo. Az aranycipőért vívott versenyben még a portugál vezet, neki van ugyanis egy gólpassza is.

2021.07.03. 19:10

Patrik Schick szépített, 1-2

A tornán így már ötgólos csatár tizenkét méterről, védőjét, Jannik Vestergaardot megelőzve lőtte a jobb alsó sarokba. Vladimir Coufal adta a gólpasszt. Csehország–Dánia 1-2.

2021.07.03. 19:09

Nagyon jól kezdtek a csehek

A második félidő első három percében két veszélyes lövésük is akadt, Antonín Barák lövését bravúrral védte Kasper Schmeichel. A félidő kezdetén egyébként kettőt cseréltek a csehek, Lukás Masopust és Tomás Holes helyére Jakub Jankto és Michael Kmencik állt be.

2021.07.03. 18:49

Kétgólos dán előny 45 perc után

Csehország–Dánia 0-2

2021.07.03. 18:44

Pazar dán támadás után újabb dán gól, 2-0

Joakim Maehle, a torna egyik felfedezettje a balhátvéd helyéről nagyon látványosan, jobb külsővel benyeste a labdát középre, egy csatár feje fölött még átment a labda, de a kiválóan érkező Kasper Dolberg hat méterről, kapásból, a léc alá vágta.

Fotó: Valetin Ogirenko - Pool/Getty Images

2021.07.03. 18:38

Minden dán kontra veszélyes

Damsgoord a jobbösszekötő helyéről leadott lövését Vaclík védte.

2021.07.03. 18:26

Kiegyenlítebbé vált a játék

A dánok első negyedórabeli nagy rohanása után most kiegyenlítettebb a játék, többet van a cseheknél a labda, mint korábban.

2021.07.03. 18:23

Schmeichel javított rossz passza után

Kasper Schmeichel, a dánok kapusa rosszul rúgta ki a labdát a balhátvédje felé. Lukas Masopust elcsípte, majd Tomás Holest helyzetbe hozta. A budapesti mérkőzés egyik hőse kicsit kisodródva lőtt, de így is sokat számított, hogy Schameichel jól zárta a szöget elévetődve.

2021.07.03. 18:17

Újabb dán helyzet

Jens Stryger Larsen beadását Thomas Delaney 12 méterről térdelte kapura. Nem találta el jól a labdát, ezért nem volt igazán veszélyes kapura.

2021.07.03. 18:15

Höjbjerg álompassza

Pierre-Emile Höjbjerg, a dán asszisztkirály ötven méteres indításával Mikkel Damsgaard kiugrott, de nem találta el jól a labdát. Vaclik kapus mellett még el tudta rúgni, de Vladimir Coufal utolérte a gyenge labdát a gólvonal előtt.

2021.07.03. 18:12

Dán rekordbeállítás

A dánok eddig a nagy tornák közül az 1986-os mexikói világbajnokságon szerezték a legtöbb gólt, tízet. Ezt a rekordot most beállították Thomas Delaney fejesével. Ne fogadjunk rá nagy összegben, hogy nem lesz új csúcs is.

2021.07.03. 18:07

Delaney befejelte, 1-0 a dánoknak

Majd elválik, jó ómen-e, hogy ilyen gyorsan vezetést szereztek a dánok – Poulsen a belgák elleni vesztes mecsen talált ilyen gyorsan a kapuba –, mindenesetre az ötödik percben már előnybe kerültek. A Borussia Dortmund 2019 szeptembere óta először szerzett gólt a nemzeti tizenegyben. Érdekes: ez volt a 24. fejes gól az Eb-n, ez is rekord a torna történetében.

2021.07.03. 17:56

Újabb hosszabbítás?

A brit elemzők nagyobb része döntetlent tippel az első 90 percre. Ugyanakkor a sporteredmények elemzésében is ismert Gracenote társaság 60 százalékot ad dán győzelemre.

2021.07.03. 17:35

Boril a csehek balhátvédje, Darida nem kezd

A cseheknél, miután letelt az eltiltása, visszakapta a helyét a balhátvéd Jan Boril, így kimarad Pavel Kaderabek. A csapatkapitány Vladimir Darida felépült, de tralán nem bír 90, s főleg 120 percet, a kispadon kezdi a meccset. Az összeállítás: Vaclik – Coufal, Celustka, Kalas, Boril – Holes, Soucek – Masopust, Barak, Sevcik – Schick.

2021.07.03. 17:32

A dánok változatlan tizeneggyel kezdenek a nyolcaddöntőhöz képest

Simon Kjaer és Thomas Delaney is rendbe jött, mindketten vállalták a játékot. Daniel Wass sérülése ugyan a múlté, de Kasper Hjulmand kapitány továbbra is Jens Stryger Larsent játszatja. A „lipcsei” Yusuf Poulsen kilencven percet még nem bír, de leül a padra, ha szükség lesz rá, be tud szállni. Az összeállítás: Schmeichel – Christensen, Kjaer, Vestergaard – Stryger Larsen, Höjbjerg, Delaney, Maehle – Braithwaite, Dolberg, Damsgaard.