Előre elfogadtuk volna, a végén sajnáltuk, hogy döntetlen

2024. október 11. 20:45
A magyar labdarúgó-válogatott 1-1-re végzett a hollandokkal a Nemzetek Ligájában. Sallai Roland vezető gólját Denzel Dumfries kiegyenlítette. A mérkőzés képe alapján jó eredmény a döntetlen, de a hajrában, emberelőnyben, a győzelemért támadott Marco Rossi csapata.

A két összeállítás. Magyarország: Dibusz – Fiola, Orbán, Dárdai M. – Bolla, Nikitscher, Schäfer, Nagy Zs. – Szoboszlai, Sallai – Varga B. Hollandia: Verbruggen – Dumfries, Van Dijk, De Vrij, Van de Ven – Gravenberch, Reijnders, Q. Timber – Gakpo, Zirkzee, Simons.

Gyászszünettel kezdődött a mérkőzés, Johan Neeskens emlékére, tiszteletére.

Ezúttal öt játékos is helyet kapott a csapatban az OTP Bank Ligából.

Az első öt perc végén Schäfer András lövéssel próbálkozott, nem volt veszélyes.

Mezőnyjátékkal telt az első tíz perc, a magyar csapat természetesen sokkal zártabban védekezik, mint Düsseldorfben, a németek ellen.

A 12.percben Varga Barnabás sárga lapot kapott egy teljesen felesleges szabálytalanság miatt.

Szoboszlai Dominik szöglete után Sallai Roland 13 méterről a bal kapufára csavarta a labdát, szép volt.

Reijnders másodszor lőtt jól, Dibusz védett.

A 29. percben Sallai elöl az utolsó pillanatban mentett De Vrij.

A 32. percben megszerezte a vezetést a magyare csapat. Nikitscher labdaszerzése után Nagy zsolt kapta a labdát, kiválóan adta be a labdát a túloldalra, Sallai Roland pedig bevágta a kapuba, 1-0.

A 39. percben szabálytalan kirúgás miatt közvetett szabadrúgást lőhettek a hollandok, tíz méterről. Elakadt a labda a remekül mozduló Dibusz Dénesben.

Nagyon nagy labdabirtoklási fölényben játszottak a félidő utolsó perceiben is a hollandok, de nem jutottak helyzetig.

A magyar válogatott 1-0-s vezetéssel zárta az első játékrészt.

A megsérült Dárdai Márton helyére Botka Endre állt.

Az 52. percben ismét Dibusz csillogott, De Vrij csúsztatását ütötte ki.

Az 59. percben ismét De Vrij fejelt, a kapu mellé.

Reijnders került helyzetbe, de sem lövésnek, sem az érkező Dumfriesnek beadásra nem volt jó a labda.

Sallai Roland 65 percet bírt, Csoboth Kevin váltotta.

Újabb holland támadások, újabb jó magyar védekezések.

Varga Barnabást kellett ápolni, Timber rúgta meg.

Malen és Brobbey is beállt a holland csapatba, meg Til is.

Malen rögtön kiugrott volna, Fiola nemes egyszerűséggel elbuktatta, nem volt más választása.

Magyar csere, Varga Barnabás helyett Nagy Ádám állt.

Csoboth kiugrott volna, Van Dijk felrúgta, már volt egy sárgája, ezért piros lap! Emberelőnybe került a magyar csapat.

Emiatt cseréltek a hollandok, Xavi Simons lement, a középső védő, De Ligt állt be.

A 83. percben kiegyenlített a holland csapat, a jobbról felívelt szabadrúgás után Dumfries tíz méterről a kapuba fejelte a labdát, 1-1.

Újonc, Gera Dániel került pályára, Bolla helyett.

A 94. percben szabadrúgáshoz jutott a magyar válogatott, 30 méterre a holland kaputól. Szoboszlai fölé rúgta, 1-1 a végeredmény.