Egygólos vereséget szenvedett a Ferencváros Brüsszelben

2024. szeptember 25. 21:00
A Ferencváros az első félidőben jól tartotta magát Brüsszelben, az Anderlecht ellen az Európa-liga főtáblájának első fordulójában, de a második közepén öt perc alatt kapott két gólt. Emberelőnybe kerülve egy öngóllal szépített, de 2-1-re kikapott.

(A mérkőzést élőben tudósítottuk, ezt alább visszaolvashatják.)

A hazaiak a 60. percben Yari Verschaeren góljával szerezték meg a vezetést, hat perccel később pedig Kasper Dolberg büntetőből növelte az előnyt. A hajrában az emberelőnyben futballozó Ferencváros a 86. percben Adama Traoré szerencsés találatával szépített, de az állás ezután már nem változott.

A Ferencváros története során először kapott ki belga csapattól az európai kupaporondon.

Az élő tudósítás

Az összeállítások:

• Anderlecht: Coosemans – Sardella, Jörgensen, Szimics, M. Ndiaye – Verschaeren, Dendoncker, Stroeykens, Edozie – Amuzu, Dolberg.
  • Ferencváros: Dibusz – Botka, I. Cissé, Szalai G., Ramírez – Abu Fani, Rommens – A. Traoré, Zachariassen, Kady – Varga Barnabás.

A 4. perc végén Botka Endre beadása után Traoré egy csel után lőtt, de elakadt a labda egy védőben.

A 8. percben Edozie jobbról befelé cselezve a bal sarokra lőtt, Dibusz nagyon szépen védett.

Erősödött a belga csapat nyomása, elsősorban a széleken vezet veszélyes támadásokat.

Az elmúlt percekben többet birtokolta a labdát a Ferencváros, de Kady a lövőhelyzeténél sokat pepecselt.

Cissé lerántotta Dolberget, egy sárga lapért.

Kady kiosztott egy kötényt a belga tizenhatoson belül, de a lövés után belelépett Szimics a labdájába.

A 36. percben Varga Barnabás, egy szöglet után, a 16-oson belülről lőtt, sajnos, Cissét találta el.

A 43. percben Rommens jó helyzetből rosszul lőtt.

Vége az első félidőnek, nem született gól.

Tíz perc telt el a második félidőből, az Anderlecht fölényével, de helyzet nélkül.

A másik oldalon Varga Barnabás megugrott, szépen helyzetbe került, de a lövése nem volt elég erős.

A 60. percben előnybe kerültek a belgák, Verschaeren 17 méteres lövése után a labda besurrant a jobb alsó sarokba, 1-0.

A 65. percben Botka a tizenhatoson belül buktatta Edozie-t, az osztrák játékvezető megítélte a nyilvánvaló tizenegyest. Kasper Dolberg a jobb alsó sarokba lőtte, 2-0.

Hármat cserélt a Ferencváros, Kady, Zachariassen és Abu Fani ment le, Maiga, Saldanha és Ben Romdan álltak be.

Civic és Gartenmann is beállt.

Utóbbi öt percen belül kétszer is kapott Angulótól, az ecuadori a másodikkal kiállt, előnybe került a Ferencváros, sajnos, csak a létszámot tekintve.

A 86. percben Traoré a jobbösszekötő helyéről elengedett lövése után a labda Szivicsről a saját kapujába pattant, 2-1.

A Ferencváros egygólos vereséggel kezdett, a jövő héten a Tottenham ellen folytatja, Budapesten.