Nyitókép: Maráz zsuzsanna / Facebook

805 kilométer futás 6 nap alatt – embertelen versenyben lett világbajnok Maráz Zsuzsanna

2024. szeptember 11. 13:13
A 6 napos ultrafutó világbajnokságot Balatonfüreden egy kempingben rendezték meg, ott kellett egy szűk 1 kilométeres körön futni, ki hogyan tud. Hat napon át. Maráz Zsuzsannának 805 km jött össze, nála többet a 111 fős - férfi, női - mezőnyben összesen hárman tudtak, mind férfiak.

Véget ért Balatonfüreden a 6 napos ultrafutó-világbajnokság, amelyet egy ottani kempingben kialakított körpályán bonyolítottak le múlt hét csütörtök óta.

A 111 nevezőnek saját idő- és erőbeosztással kellett annyit futnia, amennyit csak tud.

A W50-es - tehát 50 év feletti nőként versenyzők - kategóriájában indult Maráz Zsuzsanna a teljes versenyzői mezőnyben a 4. legtöbb kilométert teljesítette, egészen pontosan 805 396 méterig jutott 144 órányi versenyidő alatt, Facebook-oldalán 100 kilométerenként lehetett követni, milyen állapotban van.

A versenyen egyébként a belga Matthieu Bonne diadalmaskodott, a belga ultrafutó 1046 kilométerig meg sem állt, ami azt jelenti, minden egyes nap 4 maratoni távot futott le. A második helyen a lengyel Bartosz Fudali végzett 842 kilométerrel, a harmadikon Beda Szabolcs kevéssel 819 kilométer alatt zárt a füredi kempingben.

Visszatérve Maráz Zsuzsannára: az ismert szőke ultrafutónő "pályafutása" során számos ismert ultraversenyt megnyert:

• Authentic Pheidippides Run, 490 kilométer (2021, pályacsúcs)
  • Spartathlon, 246 kilométer (2018, 2019)