Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Az első fordulóban kiestek a magyar érdekeltségű párosok

Infostart / MTI
2024. augusztus 29. 09:13
Babos Tímea és Marozsán Fábián pályára lépett az amerikai nyílt teniszbajnokságon

Babos Tímea - Nadia Kicsenokkal az oldalán - vereséget szenvedett a női páros első fordulójában az amerikai nyílt teniszbajnokságon. A magyar, ukrán duó a kilencedik helyen kiemelt Sofia Kenin, Bethanie Mattek-Sands amerikai kettőstől kapott ki szerdán két szettben, 1 óra 16 perces mérkőzésen. A magyar érdekeltségű férfi páros sem jutott tovább, a Marozsán Fábián és a belga Zizou Bergs páros is két szettben maradt alul az első fordulóban.

"Jól játszottunk, főként az első szettben, szoros tiebreakben buktuk el az első játszmát, és utána sajnos visszaesett a teljesítményünk. Tegnap én is és a társam is öt szettben tudtunk nyerni, ezáltal egy kicsit fáradtabbak voltunk. Ilyen a tenisz, a másik oldalon pedig jól játszottak a portugálok" - mondta a hazai szövetség közösségi oldalán Marozsán, aki az egyéni verseny második fordulójában a 2021-ben győztes, tavaly döntős orosz Danyiil Medvegyevvel játszik a US Open centerpályáján. A mérkőzés magyar idő szerint péntek hajnali 1 órakor kezdődik.

Eredmények:
női páros, 1. forduló (a 32 közé jutásért):
Sofia Kenin, Bethanie Mattek-Sands (amerikai, 9.)-Babos Tímea, Nadia Kicsenok (magyar, ukrán) 6:1, 6:4

férfi páros, 1. forduló (a 32 közé jutásért):
Nuno Borges, Francisco Cabral (portugál) - Marozsán Fábián, Zizou Bergs (magyar, belga) 7:6 (8-6), 6:2