Nyitókép: MTI/EPA-PAP/Leszek Szymanski

Idegenben győzött a Real Madrid és a Manchester Unitedet verő Galatasaray

Infostart
2023. október 3. 21:00
Négy olyan mérkőzést is hozott a labdarúgó Bajnokok Ligája őszi csoportkörének keddi játéknapja, amelyen mindkét csapat legalább két gólt szerzett. A nagy meglepetés a Galatasaray sikere az Old Traffordon.

UNION BERLIN–SC BRAGA 2-3: A portugálok a 37. percre már kétgólos hátrányba kerültek, de aztán szenzációs játékkal fordítottak. A győztes gólt a 94. percben szerezte meg Castro.

SALZBURG–REAL SOCIEDAD 0-2: A baszkok kiválóan kezdtek, Oyarzabal és Mendez révén a 27. percre kétgólos előnybe kerültek. Meg is tartották ezt aztán a mérkőzés végéig.

NAPOLI–REAL MADRID 0-0: Nápolyban és a további öt helyszínen is eltelt az első negyedóra, gól nélkül.

LENS–ARSENAL 0-1: A brazil Gabriel Jesus szerezte az este első gólját.

MANCHESTER UNITED–GALATASARAY 1-0: Höjlund értékesítette Rashford labdáját.

NAPOLI–REAL MADRID 1-0: Kepa rossz kifutása után a norvég Östigard góljával előnybe került az olasz bajnok.

MANCHESTER UNITED–GALATASARAY 1-1: Kiegyenlítettek a törökök, Wilfried Zaha, az egykori MU-játékos révén.

LENS–ARSENAL 1-1: Thomasson góljával egyenlítettek a franciák.

NAPOLI–REAL MADRID 1-1: Jude Bellingham labdaszerzése után a sérülése után visszatérő Vinícius Junior egyenlített.

NAPOLI–REAL MADRID 1-2: Jude Bellingham jó labdát kapott Camavingától, hasznot húzott abból, hogy a védők csak díszkíséretet adtak, s egyetlen csel után gólt tudott lőni.

NAPOLI–REAL MADRID 2-2: Hosszas videózás után – kezezés miatt – büntetőt kapott az olasz csapat. Zielinski lőtte, s a kapufa „segítségével” belőtte.

KÖBENHAVN–BAYERN MÜNCHEN 1-0: A dánok vezetnek, Lerager találatával.

INTERNAZIONALE–BENFICA 1-0: Marcus Thuram bevette a portugálok kapuját.

KÖBENHAVN–BAYERN MÜNCHEN 1-1: Nem játszott sokáig hátrányban a Bayer, Musiala kiegyenlített.

MANCHESTER UNITED–GALATASARAY 2-1: Höjlund az este első kétgólosa, ismét vezet a United.

MANCHESTER UNITED–GALATASARAY 2-2: De nem sokáig! Akturkoglu négy perc alatt kiegyenlített.

LENS–ARSENAL 2-1: Fordított a vér és arany színű gárda, Wahl a gólszerző.

PSV–SEVILLA 0-1: A spanyolok első gólját még elvette a VAR, de a másodikat, amit Gudelj szerzett már nem.

NAPOLI–REAL MADRID 2-3: Valverde óriási bombája megpattant egy védőn, aztán a lécről Meret kapus hátára jutott, onnan pedig a hálóba.

KÖBENHAVN–BAYERN MÜNCHEN 1-2: Mathys Tel góljával vezet a Bayern.

MANCHESTER UNITED–GALATASARAY 2-3: Casemiro piros lapot kapott, Icardi kihagyott egy büntetőt, majd az argentin mégis megszerzete a vezetést.

PSV–SEVILLA 1-2: Luuk de Jong kiegyenlített, de en-Nesziri góljával megint vezet a Sevilla.

PSV–SEVILLA 2-2: Teze góljával a 96. percben kiegyenlített a PSV.

A csoport: Köbenhavn–Bayern München 1-2, Manchester United–Galatasaray 2-3. Az állás: 1. Bayern 6 pont, 2. Galatasaray 4, 3. Köbenhavn 1, 4. Manchester United 0.

B-csoport: Lens–Arsenal 2-1, PSV–Sevilla 2-2. Az állás: 1. Lens 4 pont, 2. Arsenal 3, 3. Sevilla 2, 4. PSV 1

C csoport: Napoli–Real Madrid 2-3, Union Berlin–Braga 2-3. Az állás: 1. Real Madrid 6, 2. Napoli 3, 3. Braga 3, 4. Union 0.

D csoport: Salzburg–Real Sociedad 0-2, Internazionale–SL Benfica 1-0. Az állás: 1. Real Sociedad 4 pont, 2. Internazionale 4, 3. Salzburg 3, 4. Benfica 0.