A Ferencváros négy, a KTE egy góllal nyert a Konferencia-ligában

2023. július 27. 19:07
A Ferencváros 4-0-ra győzött a Shamrock Rovers ellen, a Kecskeméti TE 2-1-re verte a Riga FC-t a labdarúgó Konferencia-liga második selejtező körében. A visszavágókat jövő csütörtökön rendezik.

A Ferencvárost immár Máté Csaba irányítja, Leandro Almeida a segítője. Az összeállítás: Dibusz – Makreckis, Samy Mmaee, Cissé, Ramírez – Abu Fani, Sigér, Zachariassen, Marquinhos – Varga B., Traoré. Ramírez először játszik visszatérése óta, s bekerült a kezdő tizenegybe Sigér Dávid is. Botka eltiltása miatt hiányzik.

Tavaly a Groupama Arénában csak Dibusz és Traoré kezdett ebből a tizenegyből. Meglepetésre az első helyzet a Shamrock előtt adódott, Dibusz védett.

Ramírez jó labdát adott Varga Barnabásnak, de a középcsatár lesen állt.

(Közben Kecskeméten támad a KTE, Szuhodovszki lövése volt eddig a legígéretesebb, de nincs gól.)

Vezet a Ferencváros! Sigér a tizenhatos vonaláról lőtt, a labda egy védőn megpattant, Mannus kapus együtt ugrott a gólvonalnál Zachariassennel. Egyikük sem ért hozzá, a labda behullott a hálóba, 1-0.

(A KTE új szerzeménye, Leoni az oldalhálóba lőtt a Széktói Stadionban.)

Feljavult a Ferencváros, sokkal többet birtokolja a labdát. Megtört a Shamrock kezdeti lendülete.

A 31. percben Ramírez 18 méteres lövése megpattant egy ír védő sarkán, Mannus pedig nem érte el a jobb sarokba tartó labdát, 2-0. Az ecuadori védő (akinek magyar a felesége, s mint, mondta, három gyerekével, a családjával hazatért Budapestre) góllal tért vissza a zöld-fehérekhez.

A 44. percben Marquinhos elé került a labda, de a jobbösszekötő helyéről a kapu felé lőtt.

Félidő az Üllői úton, 2-0-ra vezet a magyar bajnok.

(Kecskeméten izgalmas volt a félidő hajrája, két magyar is megsérült. Kérdéses Banó-Szabó további játéka.)

Góllal kezdődött a második félidő a Groupama Arénában, Ramírez kitűnő beadását a védőjét megelőző Adama Traoré hat méterről a kapuba fejelte, 3-0.

(Vezet a KTE is, Szuhodovszki büntetőből vette be a lettek kapuját, 1-0)

Továbbra is támad a Fradi. Varga, majd Abu Fani lövését blokkolták a védők.

(Közben eltelt negyedóra Eszéken az NK Osijek–ZTE-mérkőzésből. A horvátok már kihagytak egy nagy helyzetet, diktálják a tempót.)

Zachariassen jó helyzetből, 15 méterről a bal felső sarok fölé lőtt.

Marquinhos és Zachariassen helyére Lisztes Krisztián és Ben Romdan állt be.

A 74. percben a több méteres hátrányból induló Traoré lefutotta a védőjét, a labdája még lecsurgott Mannus kapusról, de éppen az érkező Varga Barnaqbás elé, aki beállította a tavalyi eredményt, 4-0. Tavaly a Groupama Arénában 4-0-ra verte a Ferencváros a Shamrock Roverst.

(Meszhi megduplázhatta volna az előnyt Kecskeméten, de a lett kapus bravúrral védett.)

Owusu és Esiti is a pályán, Traoré és Sigér ment le, mindketten jól játszottak.

(Az új szerzemény, Pálinkás Gergő növelte a KTE előnyét, 2-0. Ám két perccel később Contreras találatával a Riga szépített, az állás 2-1).

Katona Bálint a Ferencváros utolsó cseréje, Varga Barna ment le.

(Az NK Osijek két kapufával jelezte fölényét, de az állás még 0-0, a ZTE tartja magát.)

Vége a mérkőzésnek a Groupama Arénában, a Ferencváros 4-0-ra nyert, nyugodt visszaváűgó elé néz a jövő héten.

(Szünetben 0-0-ra áll az NK Osijek–ZTE-mérkőzés.)

(A Kecskeméti TE 2-1-re győzött a Riga FC ellen.)