Nyitókép: Alexander Hassenstein/Getty Images

Elképesztő izgalmak után ismét a Bayern a német bajnok

2023. május 27. 15:26
A Borussia Dortmund elbukott a német Bundesliga utolsó fordulójában, egyetlen percig sem volt esélye a győzelemre a Mainz ellen. A Bayern sokáig vezetett Kölnben, de egy tizenegyesgól miatt, úgy tűnt, a vereséggel is a sárga-feketék ülnek fel a trónra. Ám a 89. percben Jamal Musiala belőtte a bajnoki címet hozó gólt.

Nem túlzás, Dortmundban minden korosztály lázban van, azt reméli, megtartja előnyét a Bayernnel szemben a BVB.A forduló előtt a sárga-feketék előnye két pont volt.

Ebben a pillanatban a Bayern áll a tabella élén, miután Kölnben a címvédő vezetést szerzett Kingsley Coman találatával.

A francia csatár gólja Priskin Tamás találatát idézte, azt, amelyet 2015-ben a norvégoknak lőtt az Eb-pótselejtezőn.

Még nagyobb a meglepetés: a Mainz a norvég Andreas Hansche-Olsen fejesével megszerezte a vezetést a teltházas dortmundi stadionban. A Bayernnek most 71, a Dortmundnak 70 pontja van a virtuális tabellán.

A már biztosan harmadik RB Leipzig húsz perc alatt két gólt lőtt a kiesés elől menekülő Schalkénak. Nkunku és Laimer a két gólszerző. Willi Orbán játszik, Szoboszlai Dominik csak a kispadon ül, talán már a jövő heti kupadöntőre is gondolva. Ha a gelsenkircheni Kékek kikapnak, akkor kiesnek.

Hosszas videózás után büntetőt lőhetett a Dortmund, Guerreiro harcolta ki. Sebastien Haller lőtte, a mainzi kapus, Dahmen kivédte! Maradt az állás.

A Dortmund játékosai szinte összeomlottak. A Mainz pedig szerzett egy újabb gólt: a 24. percben Kobel már a második fejes gólt kapta, ezúttal a bécsi születésű Karim Onisiwótól. A képlet tiszta: ha a Bayern nyer, a Dortmundnak legalább három gólt kellene szereznie!

Két csapat harcol még a negyedik helyért. Az Union Berlinnek és a Freiburgnak is 59 pontja van, a fővárosiak állnak jobb helyen. Egyelőre mindkettő mérkőzése gól nélkül áll. Az Unionban Schäfer András sérült, Aissa Laidouni játszik. Sallai Roland is a pályán, a Freiburgban.

Lipcsében szépített a Schalke, Kaminski révén, 2-1.

Most a Freiburg a negyedik: Vincenzo Grifo vezetést szerzett az Eintracht Frankfurt ellen.

Leroy Sane is szerzett egy „gólt” Kölnben, de a VAR alapján a játékvezető elvette. A bajorok továbbra is 1-0-ra vezetnek.

A Wolfsburg is 1-0-ra vezet, mégpedig a Hertha ellen.

Minden pályán lefújták az első félidőt.

A folytatás negyedik percében Willi Orbánról saját kapujába pattant a labda, kiegyenlített a Schalke (2-2).

A 17 éves, német-algériai Ibrahim Maza góljával kiegyenlített a Hertha a Wolfsburg pályáján (1-1).

Kis dortmundi reményszikra: Raphael Guerreiro szépített a Mainz ellen a 69. percben (1-2). Már „csak” két gól lett a BVB-nek.

Most pedig már-már örömtűz: a Köln óriási szívességet tett, kiegyenlített. A Serge Gnabry kezezése miatt megítélt büntetőt Dejan Ljubicic a hálóba lőtte. Így a Bayernnek csak 69 pontja van, hiába áll vesztésre a 70 pontos Borussia Dortmund.

Khedira révén az Union Berlin vezetést szerzett, miközben a Freiburg már csak 1-1-re áll az Eintracht Frankfurt ellen. Az Union mehet majd a BL-be.

Az RB Leipzig ismét vezetést szerzett, Poulsen góljával (3-2), győzelemre áll idegenben a Hertha, Wolfsburgban.

Újabb fordulat: Musiala gólt szerzett Kölnben, a Bayern visszatette a kezét a salátástálra.

A hosszabbítás megy minden pályán, Dortmundban és Kölnben is öt percet tettek rá.

Nkunku újabb góljával beállította a végeredményt. Az RB Leipzig nagyszerű formában zárt a Bundesliga-idényt, s még vár rá a kupadöntő. Az Union Berlin 1-0-ra győzött a Werder Bremen ellen, s negyedikként BL-induló lesz.

Kölnben felharsant a hármas sípszó, a Bayern kiszenvedte a győzelmet. Már csak arra várnak a hívei, hogy Dortmundban is leteljen a hosszabbítás.

Még izgulhatnak, mert az ex-bayernes Niclas Süle a 96. percben kiegyenlített, Dortmund–Mainz 2-2! Még egy gól és a Dortmund a bajnok. De hány másodpercet enged még a játékvezető?

Mats Hummels bánata Fotó:Christian Charisius/picture alliance via Getty Images

Gyakorlatilag egyet sem. A Bayern München sorozatban tizenegyedik alkalommal is megnyerte a Bundesliga 1-et. A tavasszal szerződtetett edzői stáb, Thomas Tuchel és csapata, benne Löw Zsolt, mégis bajnokként fejezte be a szezont.