A Lengyelországtól és Németországtól elszenvedett vereségek után nehéz mérleget vonni a női kézilabda-válogatott másodedzője, Pigniczki Krisztina szerint. Az InfoRádióban elmondta, inkább válaszokat kapott a szakvezetés jó néhány kérdésre – igaz, újabbak is keletkeztek arról, miért nem sikerült azt a játékot folytatni, amellyel befejezték a szlovéniai Európa-bajnokságot a házigazda ellen (29-25 ide).
"Számunkra is meglepetés volt mind a mutatott játék, mind az eredmény. Voltaképpen ezt a mérleget tudtuk levonni, és azóta is naponta beszélt a stáb telefonon arról, hogy mi történhetett" - töprengett Pigniczki Krisztina.
A válogatott három hónap után találkozott újra, nincs lehetőség sűrűbb találkozásokra, plusz összetartásokra, annyira zsúfolt a versenynaptár.
"Ráadásul minden egyes összetartás vagy edzőtábor előtt újratervezésre volt szükségünk a csapat összetételének változása miatt. Ezek nem kifogások, csak a tények. Emiatt mindig csak részfeladatokat tudunk megoldani" - tette hozzá.
A vereséggel végződött mérkőzéseket elemezve arra jutottak, hogy
- a német mérkőzés első negyedórája jól sikerült, utána már nem igazán - egyelőre részfeladatokat tudnak megoldani, teljes mérkőzést még nem tudnak hozni
- hiába lehetnek elégedettek egy-egy játékossal, csapatjátékról van szó, szükség van mindenkire (beállók, szélsők, átlövők, irányítók, kapusok)
- két egymást követő napon nem tudták a jól szereplő játékosok ugyanazt a teljesítményt nyújtani
- csapatként, együtt nem sikerült jó képet mutatniuk magukról.
Korábban sok szó esett arról, hogy a mentális felkészülés - nem csak a női kézilabdában - mennyire fontos, emellett viszont épp Pálinger Katalin, a kézilabda-szövetség alelnöke - korábbi világklasszis kapus - hangoztatja, hogy a fizikai felkészülés a kulcs. Pigniczki Krisztina ezt úgy látja, hogy a játékosoknak elsősorban
a kluboknál kell olyan fizikai, erőnléti állapotba kerülni, olyan állóképességet szerezni, amivel a válogatottban is helyt tudnak állni.
"Úgy, hogy heti két mérkőzés, utazás van, ilyenekre nekünk nincs is időnk, de ez soha nem is volt így. A klubokban kell a játékosoknak magukkal foglalkozni mind mentálisan, mind fizikálisan. Úgy látom, talán fizikailag és játékértésben vannak problémáink, amit a játékos a klubjában tud elsősorban elsajátítani" - nyomatékosította a női kézilabda-válogatott másodedzője.