Nyitókép: Tim Clayton/Corbis/Getty Images

Nick Kyrgios kiejtette a címvédőt a US Openen – videók

Infostart / MTI
2022. szeptember 5. 08:48
A Wimbledonban első Grand Slam-döntőjét játszó ausztrál New Yorkban is menetel a finálé felé.

A 23. helyen kiemelt ausztrál Nick Kyrgios kiejtette az elsőként rangsorolt, címvédő orosz Danyiil Medvegyevet az amerikai nyílt teniszbajnokságon.

Egy nem mindennapi labdamenet. Az ausztrál már megnyerte, de poénodni akart, és ráfázott:

A vasárnapi nyolcaddöntős találkozón Kyrgios az első játszmában rövidítést követően került szettelőnybe, majd a folytatásban Medvegyev egyenlített. Utána azonban az ausztrál akarata érvényesült, és egy, illetve két brékkel magabiztosan hozta a következő két játszmát. A mérkőzés 2 óra 56 percig tartott.

A két játékos ötödször mérkőzött meg egymással, Kyrgios negyedszer bizonyult jobbnak.

A világranglistán 25. ausztrál negyedszer - a US Openen először - jutott nyolc közé Grand Slam-tornán. A következő körben is orosz riválissal, a 27. kiemelt Karen Hacsanovval találkozik.

Medvegyev veresége azt is jelenti, hogy a torna után váltás lesz a világranglista élén.

Továbbjutott Serena Williams kiejtője, Tomljanovic is.

Eredmények, nyolcaddöntő

férfi egyes

Kyrgios (ausztrál, 23.)-Medvegyev (orosz, 1.) 7:6 (13-11), 3:6, 6:3, 6:2

Hacsanov (orosz, 27.)-Carreno Busta (spanyol, 12.) 4:6, 6:3, 6:1, 4:6, 6:3

korábban közölt vasárnapi eredmények:

Ruud (norvég, 5.)-Moutet (francia) 6:1, 6:2, 6:7 (4-7), 6:2

Berrettini (olasz, 13.)-Davidovich Fokina (spanyol) 3:6, 7:6 (7-2), 6:3, 4:6, 6:2