Nyitókép: MTI/EPA/Yoan Valat

Visszaelőzött a Manchester City, rangadót nyert az Arsenal

2022. április 20. 23:00
A Manchester City 3-0-ra verte a Brightont, s ezzel visszaelőzte a Liverpoolt a Premier League tabellájának élén. Az Arsenal 4-2-re verte a Stamford Bridge-en a Chelsea-t.

A City ugyan az első félidőben nem tudott gólt szerezni, de aztán Rijad Mahrez, Phil Foden és Bernardo Silva egy-egy találatával magabiztosan verte meg a Brightont.

A nap londoni derbijén az Arsenal kétszer vezetett, a Chelsea kétszer egyenlített az első félidőben, a gólokat Timo Werner, Azpilicueta, illetve Nketiah és Smith-Rowe szerezte. A második játékrész a vendég „ágyúsoké” volt, Nketiah újra vezetést szerzett, majd a 92. percben, tizenegyesből Saka állította be a végeredményt.

A tabellán a 77 pontos City vezet, második a Liverpool 76-tal. A Chelsea harmadik (62), a negyedik helyért a Tottenham és az Arsenal (57-57), valamint a Manchester United (54, egy mérkőzéssel többet játszott) harcol.