Légfegyveres Eb - Bronzérmes a pisztolyos Tátrai Miklós

Infostart / MTI
2022. március 25. 21:30
Tátrai Miklós bronzérmet nyert pénteken a férfi pisztolyosok versenyében, a norvégiai Hamarban zajló légfegyveres Európa-bajnokságon.

A BHSE sportolója az alapversenyből 581 körös teljesítménnyel jutott a legjobb nyolc közé, majd ott az elődöntős csoportjából második helyen került a négy legjobbat felvonultató éremmérkőzésbe. A dobogós helyekért zajló küzdelemben 39,5 ponttal zárt, amivel a harmadik helyen végzett.

Tátrai Miklós a 2016-os győri légfegyveres Eb-n volt korábban döntős 10 méteren, de most akkori teljesítményét túlszárnyalva karrierje első érmét nyerte világversenyen.

A 35 éves lövő a magyar csapat második dobogós helyét szerezte a felnőttek között Hamarban, egyúttal az elsőt olimpiai versenyszámban. Csütörtökön Sike József a futócéllövők 30+30-as versenyében lett harmadik.