Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Így indult Liu Shaolinék útja – megszólalt a nevelőedző

Infostart
2022. február 23. 10:20
Erős Julianna rögtön meglátta a tehetséget, és szerinte még két olimpia lehet a testvérekben.

2005-ben Erős Juliannánál kezdett el ismerkedni a rövid pályás gyorskorcsolyázással az akkor 10 éves Liu Shaolin Sándor és a 7 éves Liu Shaoang.

„Kicsik voltak, de ma már öregnek számítanának. Ma 5-6 éves korban kezdenek a gyerekek, mert vannak olyan mozdulatok, amelyeket minél előbb kell jól rögzíteni. Ők még jó időben voltak, és bár elsőre úgy tűnt, a fiúknak nem tetszik az ötlet, az első gyakorlatok után már azt beszélték egymás között, hogy ez az, ezt kerestük – mondta a Blikknek a nevelőedző, aki gyorsan megérezte, hogy nagy tehetségek útját egyengetheti.

„Azonnal látszott, hogy tehetségesek. Ebben a sportágban a tehetség 30 százalékban számít, de

rajtuk rögtön érződött, hogy megvan az a fegyelmezettség, ami a sikeres munkához kell. Bár minden tanítványom ilyen lenne!"

– tette hozzá.

Az edző szerint a gyorskorcsolya pont az olyan hiperaktív, de magukat fegyelmezni tudó gyerekeknek való, mint amilyenek a Liu testvérek voltak.

Erős Julianna büszke a mostani sikerekre, az olimpiai aranyérmekkel is fotózkodott. Úgy látja, további nagy eredmények vannak Liuékban.

„Még akár két olimpia is lehet bennük, és még nagyon sok gyönyörű sikert remélhetünk a srácoktól.”

A Liu fivérek eredményei nemcsak a magyar, hanem az itthon élő kínai fiatalok kedvét is meghozták a korcsolyázáshoz, Erős Julianna mostani csoportjába 14 kínai gyerek jár.