Nyitókép: Jose Breton/Pics Action/NurPhoto via Getty Images

A Real Madrid nyerte az El Clásicót

2021. október 24. 16:13
Folytatódott a Real Madrid jó sorozata a Barcelona ellen, a királyi klub sorozatban negyedszer is nyert az El Clásicón. Ezúttal 2-1-re, a Camp Nouban.

A kezdő csapatok. FC Barcelona: Ter Stegen – Mingueza, Piqué, Eric García, Jordi Alba – Gavi, Busquets, F. de Jong – Dest, Depay, Ansu Fati. Real Madrid: Courtois – Lucas Vázquez, Militao, Alaba, F. Mendy – Kroos, Casemiro, Modric – Rodrygo, Benzema, Vinícius Júnior.

Gavi a legfiatalabb játékos az El Clásicók történetében Vicente Martínez 1941-es bemutatkozása óta.

A katalánoknál Sergi Roberto helyett Mindueza, a madridiaknál Nacho helyett Lucas Vázquez kezd az előzetesen jelzettekhez képest.

Mindkét védelemnek akadt dolga az első percekben, az egyik oldalon Éder Militao, a másikon Piqué tisztázott.

Óvatos, sőt ideges a játék, meglepően sok a rossz átadás.

A 20. percben Vinícius Júnior becsapta Minguezát, majd betört a tizenhatoson belülre. Éric Garciát és Mingueza között elesett. A vendégek büntetőt reklamáltak, de nem kaptak.

Újra a brazil lódult meg, háromszor is becsapta a kapust, aztán elrontotta a helyzetet, igaz, eleve lesről indult.

A 25. percben Ansu Fati lerohanása után Dest középről tiszta helyzetből lőtt, de nem találta el a kaput.

Rodrygo lövését Ter Stegen jó helyen állva védte.

A 31. percben megszerezte a vezetést a Real Madrid. Egy gyors, bal oldali kontra végén David Alaba 15 méterről, a balösszekötő helyéről, tiszta helyzetből szép gólt lőtt a kapu bal oldalába, 0-1.

Az osztrák védő az El Clásicón lőtte első gólját a Real Madrid mezében.

Kevéssel a gól után Piqué veszélyes fejese alig kerülte el a jobb alsó sarkot.

Vége az első félidőnek, 1-0-ra vezet a Real Madrid.

Kezdődik a második játékrész, Ronald Koeman hátvéd helyére csatárt küldött be, Minguezát Coutinho váltotta. Nyilván Sergino Dest húzódik majd hátra.

Kiegyenlített játékkal telt el a félidő első tíz perce, elég sok a szabálytalanság.

Az 58. percben Kroos és De Jong birkózott a levegőben, előbbi kezére pattant a labda, mindez a Madrid tizenhatosán belül. Ám a holland lökött, s ezért a kezezés már nem számított.

A másik oldalon Dest óriásit mentett a kaputól tíz méternyire már lőni készülő Vinícius Junior elől.

Modric előkészítése után Benzema pont oda lőtte a labdát, ahova a kapus helyezkedett.

Carlo Ancelotti erősíti a középpályás sorát: Fede Valverde váltotta Rodrygót.

Úgy tűnt, Vinícius újabb nagy helyzetet alakított ki, de Benzema lesre szaladt. A másik oldalon Dest lövése alig ment fölé, de Courtois rajta volt a labdán.

Koeman beküldte Sergio Agüerót, mégpedig Ansu Fati helyére. Két perccel később Frenkie de Jong számára is véget ért a meccs, Sergi Roberto folytatja.

A zutolsó tíz perc nyitányán Piqué és Valverde összefejlt, mindkettőt ápolják, azátn mindketten folytatják. Ellenben Gavi helyére Luuk de Jong ment be.

Vinícius Junor is befejezte Marco Asensio szállt be.

A 89. percben Thibaut Courtois hosszan kirúgta a labdát, de belesérült, ápolni kellett. Annyira nem volt nagy a baj, hogy cserét kérjen. Ellenben Fede Valverde nincsen rendben az előző ütközés után, Dani Carvajal váltotta. Ő a csere cseréje.

Hét perc a hosszabbítás!

A 94. percben Piqué a földet csapkodta, hogy nem kaptak büntetőt, ellenben a Madrid közben végigvitt egy kontrát, Marco Asensio lövését Ter Stegen még kiütötte, de középre, s az Éric Garcíát megelőző Lucas Vázquez eldöntötte a meccset, 0-2.

Dest jobb oldali beadása után Alaba elesett, így Sergio Agüero közelről szépített, 1-2.

Az újrakezdésre már nem volt idő.

A Real Madrid visszavette a vezetést a tabellán – legalább az esti Atlético Madrid–Real Sociedad mérkőzésig.