Nyitókép: Miguel Medina

A franciák megint fordítottak, s megnyerték a Nemzetek Ligáját

Infostart
2021. október 10. 20:46
Felejthető első félidő után a másik játékrészben két gólt szerző, a belgák elleni elődöntőhöz hasonlóan fordítani tudó franciák nyerték a labdarúgó Nemzetek Ligája második kiírását. Didier Deschamps együttese 2-1-re verte a spanyolokat.

A két összeállítás. Franciaország: Lloris – Koundé, Varane, Kimpembe – Pavard, Pogba, Tchouameni, Théo Hernandez – Mbappé, Benzema, Griezmann.

Spanyolország: Unaí Simon – Azpilicueta, Éric Garcia, Laporte, Marcos Alonso – Gavi, Busquets, Rodri – Ferran Torres, Sarabia, Oyarzabal.

Az ötödik percben Pogba álompasszát Benzema lesen kapta, de a bíró elengedte. A francia center kicselezte Unaí Simont, de kisodródott, beadását pedig Azplicueta kirúgta.

Két perccel később a spanyolok franciája, Laporte tisztázott Benzema elől.

Az első negyedóra végére feljöttek a spanyolok, sokat birtokolják a labdát.

Kimpembe kétszer is szépen szerelt Ferran Torresszel szemben.

A 31. percben a VAR hosszasan vizsgálta, Koundé kezezett-e a tizenhatosán belül, kétségtelenül hozzáért a keze a labdához, de a spanyolok nem kaptak tizenegyest.

Öt perccel később Marcos Alonso szabadrúgásból a bal alsó sarok mellé lőtt.

A franciáknál Varane megsérült, az immár bayernes Upamecano állt a helyére.

Vége az első félidőnek. Gól nincsen, óvatosak a csapatok.

Kicsivel nagyobb sebességekre kapcsolatak a csapatok, ez, mondjuk az első félidőhöz képest, nem nagy kunszt.

A 63. percben egy gyors francia akció végén – kulcsfontosságú volt, hogy Paul Pogba nem esett el – Théo Hernandez óriási lövése a lécről éppen a gólvonal elé pattant.

Az ellentámadásból Sergio Busquets átadásánál Mikel Oyarzabal – Dayot Upamecano hibájából – át tudta venni a labdát, aztán nyolc méterről a bal alsó sarokba lőtt. 1-0 a spanyoloknak.

Alig két perccel később Karim Benzema csodálatos gólt csavart a bal felső sarokba, a tizenhatos csücskéről. 1-1

A 71. percben Kylian Mbappé nagy helyzetből gyengén lőtt.

A 80. percben Théo Hernandez kiugratta Kylian Mbappét, aki egy szép csel után a hálóba lőtt. Szemre lesnek tűnt, de a VAR szerint szabályos gólt lőtt a francia világbajnok, 2-1.

Luis Enrique Merino és Fornals beküldésével próbál csodát tenni, Ferran Torres és Rodri is lement.

Oyarzabal 15 méterről, kapásból, nagyon jól lőtt, Hugo Lloris bravúrral védett. Sőt, nagy bravúrral.

A másik oldalon Pogba megindult, Hernandez, Benzema, Mbappé volt a labda útja, Simon védett.

Öt perc a hosszabbítás.

Veretout áll be a fehérben játszó Kékekhez a 100. válogatottságát ünneplő (?) Griezmann helyére.

A 94. percben Unaí Simón is felment a szöglethez, fejjel hozzá is ért a labdához. Yeremi Pino jól lőtt, Lloris megint óriásit védett.

Vége! Franciaország nyerte a Nemzetek Ligája 2. kiírását.