eur:
394.24
usd:
369.95
bux:
65045.06
2024. április 20. szombat Tivadar
A Manchester City játékosai örülnek a gólnak a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében játszott Borussia Mönchengladbach - Manchester City mérkőzésen Budapesten, a Puskás Arénában 2021. február 24-én.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Szuperliga: két angol klub máris kihátrálna

Csak a csapatok fele igazán elkötelezett az új labdarúgó-sorozat mellett, a többiek mintha kezdenének elbizonytalanodni.

A Chelsea és a Manchester United is megfontolja a részvételét a vasárnap éjjel bejelentett Európai Szuperligában – értesült a The Guardian. Az angol lap egy magas rangú klubvezetőre hivatkozva azt írja, hogy az európai szövetség (UEFA) montreux-i kongresszusán félreeső trágyalótermekben győzködik arról a két klub illetékeseit, hogy hagyják ott a szakadár sorozatot.

A hírek szerint erre hajlik is a két angol csapat vezetése, mert a negatív visszhangok, a kormányzati ellenállás és a liga tiltakozása miatt elbizonytalanodtak. Az alapító 12 klubnak állítólag csak kevesebb mint a fele az igazán elkötelezett a Szuperliga mellett, a többieket a belengetett szankciók még meggondolásra késztethetik. Úgy vélik,

a Chelsea és a City is elsősorban azért csatlakozott a sorozat szervezőihez, mert félt attól, hogy kimarad az elitből.

A szakadárokra még nagyobb nyomást helyezett Gianni Infantino, a nemzetközi szövetség (FIFA) elnöke, aki arra figyelmeztette őket, hogy nem lehet egyszerre bent és kint lenni, azaz nem lehet a nemzeti bajnokságokban is szerepelni, és közben egy rivális sorozatban is, ezért vállalniuk kell a döntésük következményeit.

"A FIFA-nál határozottan ellenezzük a Szuperliga életre hívását"

– jelentette ki a FIFA-elnök, és hozzátette, az új sorozat szembemegy a futball eddigi intézményrendszerével. Emiatt a nemzetközi szövetség mindenben támogatja az európai tagszervezetet, és szerinte a Szuperliga a futball varázsát ölné ki a sportágból.

Megszólalt az UEFA kongresszusán Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnöke is, aki szintén ellenezte a Szuperliga elindítását, mert "ezzel a polarizálódó környezetben az önös érdek és az egoizmus teret nyerne a szolidaritással, a közös értékekkel és szabályokkal szemben.

A húszcsapatosra tervezett szuperligát hat angol (Manchester United, Arsenal, Liverpool, Tottenham Hotspur, Chelsea, Manchester City), három olasz (Juventus, AC Milan, Internazionale) és három spanyol (Real Madrid, FC Barcelona, Atlético Madrid) klub hozta létre.

Címlapról ajánljuk
Kiderült, hány magyar dolgozik külföldön – és az is, mivel lehetne őket hazacsábítani

Kiderült, hány magyar dolgozik külföldön – és az is, mivel lehetne őket hazacsábítani

A magyarok főképpen a külföldön elérhető magasabb fizetés, az itthoni bizonytalanabb, kiszámíthatatlanabb jövő, valamint a "klíma" miatt vándorolnak ki valamelyik nyugat-európai országba – ez derült ki az Egyensúly Intézet felméréséből, amelyből javaslatcsomag is készült az intézet és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége összefogásából. Az InfoRádió Kozák Ákost és Gazsi Attilát kérdezte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.22. hétfő, 18:00
Dobrowiecki Péter Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
Mitrovits Miklós történész, Lengyelország-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×