Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Hatgólos döntetlen a lengyelek ellen

2021. március 25. 20:35
A magyar válogatott, fordulatos mérkőzésen, 3-3-as döntetlent játszott a 2022-es világbajnokság selejtezőinek első fordulójában a lengyelek ellen.

A kezdőcsapatok. Magyarország: Gulácsi – Fiola, Orbán, Szalai A. – Lovrencsics, Nagy Á., Kleinheisler, Kalmár, Hangya – Szalai Á., Sallai. Szövetségi kapitány: Marco Rossi. Lengyelország: Szczesny – Bereszynski, Bednarek, Helik, Reca – Szymanski, Krychowiak, Moder, Zielinski – Lewandowski, Milik. Szövetségi kapitány: Paulo Sousa.

Öt perc telt el, eddig inkább a lengyeleknél van a labda.

Legyen is sokat, ha közben mi szerzünk gólt.

Fiola Attila kiváló labdájával Sallai Roland elszaladt, s a bal alsó sarokba lőtte a labdát, 1-0!

Fiola sárga lapot kapott Lewandowski megrúgásáért.

Az első tíz percben 69 százalékban volt a lengyeleknél a labda.

A 18. percben szép magyar támadás után Lovrencsics Gergő ballal lőtt, Szczesny kezébe.

A lengyelek trovábbra is többert birtokolják a labdát, de jól áll a lábán a magyar védelem.

Szczesny, a Juventus kapusa látványosan, fejjel tisztázott a tizenhatos vonalán.

A 34. percben Lovrencsics Gergő beadása után Szalai Ádámról a kapu mellé csúszott a labda.

Letelt az első 45 perc, Magyarország–Lengyelország 1-0.

Nincsen csere a második félidő kezdetén a magyar válogatottban, a könnyebvben sérült Hangya Szilveszter is folytatja a játékot.

Sallai Rolandról már a második lengyel szed össze sárga lapot, most Bereszynski.

Az 53. percben óriási birkózás után Sallai Roland elé került a labda, lövését blokkolták, de a labnda éppen Szalai Ádám elé került, aki a kapuba emelt. Magyarország–Lengyelország 2-0.

Az 58. percben hármat is cseréltrek a lengyelek, Glik, Piatek és Józwiak is beszállt.

Krysztof Piatek, a Genoa és a Milan korábbi játékosa, a Hertha BSC Józwiak beadása után a hálóba lőtt. Magyarország–Lengyelország 2-1.

Még ugyanabban a percben Józwiak kiegyenlített. Magyarország–Lengyelország 2-2.

Hangya helyére Lang Ádám, Lovrencsicsére Nego Loic állt.

Mezőnyjátékkal telt el tíz perc.

Sallai Rolandot Varga Kevin váltotta.

A 76. percben egy bal oldali beadás átszúszott a kapu előtt, Willi Orbán pedig a lehető legjobb helyen járt, bepofozta a labdát a kapuba. Magyarország–Lengyelország 3-2.

A negyedik magyar csere: Kalmár Zsolt helyére Sigér Dávid állt be.

A 82. percben egyenlítetrtek a lengyelek, Lewandowski tizenöt méterről védhetetlen gólt lőtt. Magyarország–Lengyelország 3-3.

A 94. percben Fiola Attila piros lapot kapott.

Vége a mérkőzésnek, 3-3 a vége.