Nyitókép: MTI/EPA/Domenic Aquilina

Továbbjutott Máltán a MOL Fehérvár

Infostart
2020. szeptember 17. 18:55
A MOL Fehérvár 1-0-ra nyert Máltán, a Hibernian ellen, s ezzel továbbjutott. Az egyetlen gólt a bolgár Boban Nikolov lőtte a 60. percben. A Vidi következő ellenfele a francia Reims lesz.

Az első helyzet a 3. percben alakult ki a mOL Fehérvár előtt Máltán, Petrjak beadása után Nego berepült a kapuba – sajnos, a labda nem.

A 7. percben Zivzivadze sarkalása után Petrjak már csak a kapussal állt szemben, de a kapu mellé lőtt, nagyjából tíz méterről.

Eddig egyértelmű a Vidi fölénye, Petrjak újra helyzetbe került, a védők szorításában mellé lőtt.

A 35. percben Nego lövése a gólvonalon álló védő testéről pattant ki.

A 40. percben Agius „gyanúsan” vitte földre a tizenhatoson belül Zivzivadzét, de nem kapott tizenegyest a MOL Fehérvár.

Vége az első félidőnek, helyzetekig eljutott a magyar bajnoki listavezető, ám az erdmény még mindig 0-0.

Meglepő, hogy már öt perccel az újrakezdés után cserélt a MOL Fehérvár, Pátkai Máté állt be Alef helyett.

Az. 58. percben Fiola egy látványos csel után, nagyon éles szögből, a hosszú felső sarkot vette célba, keveset bár, de tévesztett.

A 60. percben egy szöglet után Stopira tovább csúsztatta a labdát,. amit Nikolov a túl oldalon, két méterről a kapuba lőtte.

A 66. percben Nego előkészítése után Petrjak hat méterről, belsővel, a kapu mellé lőtt.

Az utolsó negyedóra nagy része kiegyenlített labdabirtoklással telt, helyzet nélkül.

A 88. percben még Nemanja Nikolics is pályára került.

A legnagyobb máltai helyzet a 89. percben maradt ki, Izquier keresztbe vágta a labdát a kapu előtt, Winchester centikkel maradt le róla.

Fél perc múlva Degabriele 12 méterről a lécre rúgta a labdát.

A 93. percben egy kontránál Nego egyedül lépett volna ki a saját térfeléről, a csatárból lett utolsó ember, Shodya a földre vitte, azonnali piros lapot kapott.

Véget ért a mérkőzés, a MOL Fehérvár, ha a legjobban indulattal szólva is közepes játékkal, de továbbjutott az Európa-liga következő selejtezőkörébe.