eur:
394.24
usd:
369.95
bux:
65045.06
2024. április 20. szombat Tivadar
Nyitókép: The Guardian

Szun Jang a világ szeme láttára áll a Nemzetközi Sportdöntőbíróság elé

A sporttörténelemben másodszor áll valaki nyilvános ülésen a CAS elé.

Egyszer volt rá példa a sporttörténelemben (1999, Michelle Smith de Bruin), most megismétlődik: nyilvános tárgyalásra kerül sor a kínai úszó Szun Jang doppingügyében a Nemzetközi Sportdöntőbíróságon (CAS).

Ismert, a most 27 éves sportolót tavaly ősszel ellenőrizni akarták, mintát is vettek tőle, majd miután nem tudták igazolni magukat az ellenőrök, Szun Jang menedzsere, más információk szerint testőre fogta magát és eltörte a mintákat tartalmazó fiolákat.

Az esetet Szun Jang megúszta, hiszen kiderült, a mintavétel körül nem volt minden szabályos, de Szun versenytársai a júliusi kvangdzsui úszó-világbajnokságon több esetben is jelezték nemtetszésüket amiatt, hogy a kínai ott van a mezőnyben.

Volt, aki nem fogott vele kezet a dobogón (Duncan Scott), és olyan is, aki nem állt föl mellé (Mack Horton). A hozzá hasonlóan 200 gyorson (is) versenyző Kozma Dominik sem mondott szépeket róla a vb idején.

A FINA, vagyis a vizes sportok nemzetközi szövetsége szerint a doppingellenőrök megmenthetik a menthetőt, ezért fordult a szervezet a CAS-hoz; az ülésre októberben kerülhet sor.

Szun Jangnak egyébként 2014-ben volt már egy három hónapos eltiltása, ha most bűnös volna, örök életre fel kellene hagynia a versenyszerű úszással.

Címlapról ajánljuk
Kempf Zoltán egy időre háttérbe szorítja az influenszerkedést, és megcélozza az olimpiát

Kempf Zoltán egy időre háttérbe szorítja az influenszerkedést, és megcélozza az olimpiát

A világbajnok BMX freestyle-os néhány évre abbahagyta a versenyzést, de amikor a sportága bekerült az olimpiai programba, hamar visszatért. A népszerű influenszer az InfoRádióban elmondta: a BMX freestyle-ban nem lehet előre jósolni vagy esélyeket latolgatni, sok tényezőtől, körülménytől függ, hogy sikerül egy-egy verseny, de a kvótaszerzés lesz a célja a júniusi, budapesti olimpiai selejtezőn.

Kiderült, hány magyar dolgozik külföldön – és az is, mivel lehetne őket hazacsábítani

A magyarok főképpen a külföldön elérhető magasabb fizetés, az itthoni bizonytalanabb, kiszámíthatatlanabb jövő, valamint a "klíma" miatt vándorolnak ki valamelyik nyugat-európai országba – ez derült ki az Egyensúly Intézet felméréséből, amelyből javaslatcsomag is készült az intézet és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége összefogásából. Az InfoRádió Kozák Ákost és Gazsi Attilát kérdezte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.22. hétfő, 18:00
Dobrowiecki Péter Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
Mitrovits Miklós történész, Lengyelország-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×