393.59
364.74
0
Lubics Szilvia hosszútávfutó, ultramaratonista, a 2014. szeptember 26-27-én megrendezett, 246 kilométeres Athén-Spárta ultramaratoni futóverseny női győztese kocogni indul nagykanizsai otthonából október 1-jén. A sportoló harmadszor nyerte meg a Spartathlon ultramaratont, minden idők legjobb női eredményével, 26 óra 53 perc 40 másodperccel, és csak nyolc férfi tudta megelőzni.
Nyitókép: Varga György

Gyilkos versenyre készül a magyar futónő

Első magyarként Lubics Szilvia ultramaratonista augusztusban részt vesz az Ultra Gobi 400 km elnevezésű viadalon.

A szerdai sajtótájékoztatón Lubics Szilvia elmondta, hogy a Góbi sivatag kínai részén megrendezendő, augusztus 9-én rajtoló meghívásos versenyen 25 kínai mellett 25 külföldi futó indulhat. A szervezők elfogadták a jelentkezését, így első magyarként teljesítheti a távot.

A kihívás egy 400 kilométeres verseny, amelynek nehézségét a terep mellett az extrém időjárás és a rendkívül nagy hőingadozás okozza.

A szintidő 147 óra, azaz augusztus 15-ig kell célba érniük a résztvevőknek.

A futónő beszélt arról, hogy sivatagi futásban már van tapasztalata, de 400 kilométeres távon még nincs, mert 298 kilométer volt az eddigi leghosszabb versenye, és az aszfalton és kísérővel zajlott.

Az Ultra Gobi 400 útvonala a Tibeti-fennsíkon vezet, ahol 2800 méter az átlagos tengerszint feletti magasság, a legmagasabb pont pedig 4300 méteren van. "Az ilyen magaslat az asztmásoknak, mint amilyen én is vagyok, különösen megterhelő, ezért tudom, hogy lesz olyan szakasz, ahol futás helyett gyaloglásra fogok váltani" – fogalmazott.