Nyitókép: Twitter

Chile megérkezett, és nagyon elkezdte

Infostart / Dénes Tamás
2019. június 18. 11:23
A legutóbbi két Copa América győztese címvédőhöz méltón mutatkozott be a brazíliai tornán São Paulóban.

A chileiek az első félidő hajrájában Erick Pulgar góljával szereztek vezetést a tornára vendégként meghívott japánok ellen. A második játékrész 54. percében a mexikói UANL, becenevén a Tigres csatára, Eduardo Vargas növelte az előnyt és döntötte el gyakorlatilag a mérkőzést.

A folytatásban már könnyedén játszottak a chileiek, az utolsó tíz percben előbb Alexis Sánchez látványos fejesével megszerezte 42. gólját a válogatott mezében, majd Vargas beállította a végeredményt. Vargas volt a legutóbbi két torna gólkirálya, Sánchez pedig a 2016-os Copa legjobb játékosa.

A chileiek három éve vereséggel kezdtek az argentinok ellen, a mostaninál nagyobb különbséggel a negyeddöntőben, Mexikó (7-0) ellen győztek. Egy évvel korábban, az ugyancsak megnyert Copa Américán 2-0-s győzelemmel kezdtek az ecuadoriak ellen, akadt akkor is egy kiütéses diadaluk, Bolíviát 5-0-ra verték meg.