A Liverpool nyerte meg az idei Bajnokok Ligáját

2019. június 1. 20:50
Mohamed Salah a 2. percben lőtt tizenegy-góljával, valamint Divock Origi a 97. percben rúgott találatával 2-0-ra legyőzte a Tottenham Hotspurt a labdarúgó Bajnokok Ligája 2018–2019-es idényének madridi döntőjében.

A kezdőcsapatok. Tottenham: Lloris – Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Rose – Winks, M. Sissoko – Eriksen, Alli, Szon Hung Min – Kane. Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson – Fabinho, Henderson, Wijnaldum – Salah, Roberto Firmino, Mané.

Gyászszünetet tartottak a kezdés előtt, a ma tragikus körülmények között, közlekedési balesetben elhunyt Antonio Reyes emlékére és tiszteletére.

A Liverpool kezdtre a játékot, természetesen telt ház előtt. Huszonöt másodperc elteltével tizenegyest kapott a Pool, Sissoko kezére pattant a labda. Videóznak, de megadták. Mohamed Salah, aki megsérült a BL-döntőben, most büntetőt lőhet. Lloris a negyeddöntőben, fontos pilalnatban kivédte Sergio Agfüero tizenegyesét. Most nem tudott hárítani, pedig jól mozdult, dse az egyiptomi kiválóan rúgtay meg a labdát. Tottenham–Liverpool 0-1.

Eltelt az első negyedóra, a Liverpool nagyon magabiztosan játszik előnye birtokában, Alexander-Arnold lövésde és egy alig öltözött hölgy berohanása dobogtatta meg a szíveket.

Robertson nagyszerű beadása utáűn Rose nagyot mentett Salah elől.

A 38- percben Robertson jó lövését Lloris szögletre tolta.

A gól ellenére is viszonylag eseményszegény félidő után vezet a Liverpool.

Meddő játékkal kezdődött a második játékrész, majd az 53. percben Robertson beadása után Lloris merész lábravetődéssel mentett Mané elől.

Először a Liverpool cserélt, a nem teljesen meccsfitt Firmino helyére a "Barcelona-verő" Divock Origi állt.

Még egy váltás, Wijnaldum helyére beáll a Liverpool szíve, motorja, James Milner.

Tud-e újra csodát tenni Lucas Moura? Winks helyére állt be az amszterdami elődöntő brazil hőse.

Mané és Salah előkészített, Milner lőtt, kevéssel a bal alsó sarok mellé.

A 80. percben Alisson előbb vetődve kiütötte Szon lövbését, majd a másik oldalra dőlve védte Lucas Moura kísérletét is.

Eriksson szabadrúgásánál is ügyeskedett a brazil kapus.

A 87. percben Matip letette a labdát Divock Originek, aki 14 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot.

Joe Gomez is beáll, Mané helyére.

Öt perc a hosszabbítás

Alisson továbbra is a helyzet magaslatán. Negyedóra alatrt nyolc lövést kapott, mindent véd.

Vége: a Liverpőool az idei BL-győztes.