393.82
367.81
66376.55
Fucsovics Márton az orosz Danyiil Medvegyev ellen játszik a szófiai keménypályás férfi tenisztorna döntőjében 2019. február 10-én.
Nyitókép: Vaszil Donev

Fucsovics Márton kikapott a döntőben

Egy 22 éves orosz játékos győzte le.

Fucsovics Márton két szettben, 6:4, 6:3-ra kikapott a harmadik helyen kiemelt orosz Danyiil Medvegyevtől az 524 ezer euró (166 millió forint) összdíjazású szófiai keménypályás férfi tenisztorna vasárnapi fináléjában.

A vasárnapi döntő első játszmájában Fucsovics kétszer is elvesztette adogatását, míg brékelni csak egyszer tudott. A második szettben viszont már csak Medvegyev tudott fogadóként gémet nyerni, ráadásul kétszer is, így 1 óra 23 perc alatt megnyerte a döntőt.

A 27 éves magyar játékos - aki 47. a világranglistán - és a 22 esztendős riválisa (16.) korábban kétszer találkozott. Az orosz a 2016-os portorozi challenger-tornán 6:3, 6:2-re, míg tavaly Monte-Carlóban 6:7, 6:2, 7:5-re múlta felül magyar riválisát.

Fucsovics tavaly májusban a genfi salakpályás viadalon aratta pályafutása eddigi egyetlen tornagyőzelmét.

Annyi Szoboszlai Dominik álmainak

Az Everton hazai pályán 2-0-ra verte városi riválisát, a Szoboszlai Dominikkel felálló Liverpool FC-t az angol labdarúgó-bajnokság 29. fordulójából szerdára halasztott mérkőzésen.