Rasovszky ismét versenyt nyert

2018. június 30. 21:28
Rasovszky Kristóf a márciusi, Eilatban rendezett verseny után a hosszútávúszók Európa Kupa-sorozatának barcelonai állomásán is győzött a 10 kilométeres távon.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint az EK-n tavaly minden viadalon győztes magyar sportoló remek teljesítményt nyújtott szombaton. Sikerének értékét növeli, hogy a mezőnyben a legerősebbnek számító francia válogatott tagjai is ott voltak.

A győzelemért Rasovszky a francia Marc-Antoine Olivier-vel vívott óriási harcot, aki tavaly a balatonfüredi nyíltvízi vb-n 5 kilométeren és csapatban arany-, míg 10 km-en ezüstérmes volt. A veszprémi úszó hosszú hajrájára viszont riválisának nem volt ellenszere, így a magyar versenyző ért célba elsőként.

A nőknél a negyedik helyen végzett Rohács Réka volt a legjobb magyar.