Újabb érem a birkózó Eb-n

Infostart / MTI
2018. május 5. 20:20
Nagy Mihály bronzérmet nyert a szabadfogásúak 79 kilogrammos kategóriájában az oroszországi Kaszpijszkban zajló birkózó Európa-bajnokság szombati versenynapján.

A Sziget SC sportolója pénteken bravúros győzelmet aratott a nyolc között, majd az elődöntőben szoros küzdelemben veszített, a szombati helyosztón pedig a moldovai Alexandru Burcával küzdött meg, s remek birkózással 8-1-re győzött.

A 23 éves versenyző karrierje eddigi legnagyobb sikerét érte el, a felnőttek között korábban még nem állhatott dobogóra világversenyen.

Nagy Mihály a magyar küldöttség ötödik érmét nyerte. Pénteken Barka Emese (57 kg) lett harmadik, míg korábban kötöttfogásban Korpási Bálint (72 kg), Lőrincz Tamás (77 kg) és Kiss Balázs (97 kg) szerzett bronzot.