393.82
364.71
0
Több új pályacsúcs is született, összeállt a rajtrács

A világbajnoki pontversenyben vezető, négyszeres vb-győztes Sebastian Vettel, a Ferrari német pilótája nyerte a 32. Forma-1-es Magyar Nagydíj időmérő edzését szombaton, így a vasárnapi futamot ő kezdheti meg az első rajtkockából.

A kvalifikáció első szakaszában nem történt nagy meglepetés, a rosszulléte miatt Felipe Massa helyére beugró Paul Di Resta utolsó előttiként zárta az időmérőt a Williams autójában.

A második etapban a háromszoros világbajnok brit

Lewis Hamilton 1:16.693-mal megdöntötte nagy riválisának, a vb-pontversenyben éllovas Sebastian Vettelnek a harmadik szabadedzésen felállított pályacsúcsát.

A német pilóta szintén gyorsabban teljesítette a 4381 méteres kört, mint délelőtt.

A pole pozícióról döntő harmadik szakaszban még tovább, 1:16.276 percre javult a pályacsúcs Vettel révén,

akit legjobban csapattársa, a finn Kimi Räikkönen tudott megközelíteni. A 30 éves versenyzőnek ez az idei második és pályafutása 48. pole pozíciója.

A második sorból a két mercedeses, a finn Valtteri Bottas, valamint az összetettben Vetteltől egy ponttal lemaradva második, háromszoros világbajnok Hamilton indul.

Nico Hülkenberg hetedik lett az időmérőn, ám öthelyes rajtbüntetést kapott, mivel autójában váltót cseréltek, így a 12. pozícióból rajtolhat a versenyen. Emiatt többek között a 36. születésnapját szombaton ünneplő Fernando Alonso is előre csúszott egy helyet a rajtrácson.

Utóbb az orosz Danyiil Kvjatra háromhelyes büntetést szabtak ki a kanadai Lance Stroll feltartásáért, így a 16. pozícióból startolhat majd.

Marcus Ericsson (svéd, Sauber)

Fábián László: nem elérhetetlen cél a kétszáz fős magyar csapat a párizsi olimpián

A jelenlegi világranglista-helyezések alapján több mint húsz sportágban lehetnek érdekeltek a magyarok a nyári ötkarikás játékokon – mondta az InfoRádióban a Magyar Olimpiai Bizottság főtitkára. Fábián László beszélt a hazai rendezésű kvalifikációs versenyek, köztük az április 25-én kezdődő szegedi evezős Európa-bajnokság jelentőségéről is.