Inforádió

Meghallgatom Élő adás

Kajak-kenu válogató: Dupláztak a győztesek

Inforádió

Meghallgatom Élő adás
  • Legfrissebb hírek
  • Közlekedési hírek
  • Időjárásjelentés
  • Orvosmeteorológia
  • Sporthírek
  • Gazdasági hírek
Mindhárom szombat délutáni döntőben az a versenyző, illetve egység nyert a kajak-kenusok Szolnokon zajló világbajnoki válogatóján, aki, illetve amely a három héttel ezelőtti, szegedi első fordulóban, ezekben a számokban tehát eldőlt a verseny.

Mindhárom hajó magabiztos győzelmet aratott: a férfiaknál a kajak kettesek 500 méteres futamában Tótka Sándor és Nádas Bence győzött, míg a nőknél kenu kettes 500 méteren a Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső duó, K-1 1000 méteren pedig - remekül taktikázva - Takács Tamara bizonyult a leggyorsabbnak.

A vasárnapig tartó verseny az augusztus 24. és 27. közötti racicei vb-re válogat.

A megszokott kilences helyett a mostani viadalon is hetes döntőket rendeznek, hogy elkerüljék az időjárásból fakadó pályaelőnyöket.

Eredmények (a szövetség eredményközlője alapján):

férfiak:

--------

K-2 500 m:

1. Tótka Sándor, Nádas Bence (UTE, Démász Szeged) 1:27.309 p

2. Tóth Dávid, Kulifai Tamás (UTE) 1:27.801

3. Dombi Rudolf, Molnár Péter (UTE, BHSE) 1:28.362

korábban:

C-2 1000 m:

1. Korisánszky Dávid, Mike Róbert (KSI SE) 3:33.623 p

2. Vasbányai Henrik, Kiss Tamás (KSI SE, Csepeli KKE) 3:33.815

3. Sarudi Pál, Fekete Ádám (Közgép SE, UTE) 3:37.453

nők:

----

K-1 1000 m:

1. Takács Tamara (Vasas) 3:49.833 p

2. Fazekas-Zur Krisztina (Graboplast Győr) 3:52.687

3. Bodonyi Dóra (Közgép SE) 3:53.126

C-2 500 m:

1. Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső (Graboplast Győr) 1:58.296 p

2. Kisbán Zsófia, Bonyai Regina (Lágymányos, Bajai Vizisport) 2:03.127

3. Lakatos Zsanett, Kaszás Klaudia (UTE, MTK) 2:05.604

korábban:

K-1 500 m:

1. Medveczky Erika (Démász Szeged) 1:49.045 p

2. Fazekas-Zur 1:49.460

3. Takács 1:49.721

K-2 500 m:

1. Takács, Vad Ninetta (Vasas) 1:40.146 p

2. Malcsiner Eszter, Racskó Fruzsina (UTE, KSI SE) 1:41.307

3. Hagymási Réka, Szabó Ágnes (BHSE, KSI SE) 1:41.546

A további program:

vasárnap:

elő- és középfutamok 8.00

döntők 10.00 és 14.54