365.67
65384.6
2024. március 29. péntek Auguszta

Ötszáz méteren is a Korisánszky, Mike kettős nyert

Korisánszky Dávid és Mike Róbert nyerte a kenupárosok 500 méteres versenyét a kajak-kenusok első Európa- és világbajnoki válogatóján, Szegeden, ezzel a délelőtti 1000 méteres döntő után második győzelmét aratta szombaton.

A fél kilométeres finálé után ugyanaz a három duó állhatott fel a dobogóra, mint délelőtt, és ugyanolyan sorrendben: a győztesek mögött Sarudi Pál és Fekete Ádám lett a második, Vasbányai Henrik és Kiss Tamás pedig a harmadik.

A férfi kajak kettesek 500 méteres döntőjét az újpesti Tótka Sándor és a szegedi Nádas Bence párosa nyerte rendkívül magabiztosan, míg a női kajakpárosoknál 200-on Hagymási Réka és Szabó Ágnes, 1000-en pedig Farkasdi Ramóna és Medveczky Erika ért elsőként a célba.

A vasárnapig tartó, Maty-éri verseny a július 14-16-án sorra kerülő plovdivi Eb-re és az augusztus 24. és 27. közötti racicei vb-re válogat.

A mostani verseny egyik érdekessége, hogy ezúttal a megszokott kilences helyett hetes döntőket rendeznek, hogy elkerüljék az időjárásból fakadó pályaelőnyöket, ez szombaton abszolút indokolt is volt, mivel nagyon erős szél fújt a pályán.

Teljes a patthelyzet a bécsi repülőtéren

Hiába a 36 órás sztrájk, megszakadtak a tárgyalások a szakszervezetek és az Austrian Airlines osztrák légitársaság között. A dolgozók a Lufthansa leányvállalatánál ugyanolyan béreket követelnek, mint az anyacégnél, ahol egyébként a közelmúltban zárult egy sikeres munkabeszüntetés.
A kormány veszélyhelyzeti intézkedései vannak Brüsszel asztalán

Az Európai Bizottság két ügyben is kötelezettségszegési eljárást indított Magyarország ellen a közbeszerzésre vonatkozó uniós jogszabályok megsértésére hivatkozva még tavaly év végén, amelyek heteken belül új szintre léphetnek. A Portfolio uniós döntéshozóktól úgy értesült, hogy több esetben látnak még kételyeket a magyar közbeszerzési rendszert illetően, így valószínűleg további egyeztetésekre lesz szükség, ezek után májusban felszólítást küldhetnek, hogy ne citálják Magyarországot az Európai Unió Bírósága elé.