393.75
365.14
0
Kettős sikerrel jutott tovább a Veszprém

A Telekom Veszprém házigazdaként simán, tíz góllal legyőzte a horvát PPD Zagreb csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének szombati visszavágóján, így kettős sikerrel jutott tovább.

A veszprémiek a negyeddöntőben a címvédő lengyel Vive Tauron Kielce vagy a francia Montpellier HB csapatával találkoznak. Az első meccset házigazdaként a franciák nyerték öt góllal, a visszavágót vasárnap rendezik.

Telekom Veszprém-PPD Zagreb (horvát) 29-19 (15-9)

Továbbjutott: a Veszprém, kettős győzelemmel, 52-41-es összesítéssel. (23-22)

A hazaiak keretéből a betegségből lábadozó Ivan Sliskovic mellett Marko Kopljar, Ancsin Gábor és Blaz Blagotinsek hiányzott.

Rossz kezdés után szép tempó

Két kihagyott büntetővel kezdte a találkozót a Veszprém, de miután sorozatban három gólt szerzett, a 11. percben már kettővel vezetett (5-3). A horvátok hét percen keresztül nem találtak a hálóba, a hazaiak több gyors ellenakciót is vezettek, és Gasper Marguc vezérletével remekül használták ki ezt az időszakot (9-4).

A folytatásban is tartani tudta a tempót az előző kiírásban BL-ezüstérmes magyar csapat, Cristian Ugalde például kínai figurából szerzett gólt, a kapuban pedig Mirko Alilovic nyújtott kiváló teljesítményt. Az első félidőben 71 százalékos hatékonysággal támadó veszprémiek a szünetben hat találattal jobban álltak (15-9).

Felszívta magát a Zagreb

A második felvonásban eleinte jól tartotta magát a PPD Zagreb, de nem volt esélye felzárkózni, mert a hazaiak taktikusan kézilabdáztak és hatékonyan védekeztek, Alilovic pedig továbbra is bravúrosan védett.

Az 58. percben Andreas Nilsson találatával tízgólos különbség alakult ki a csapatok között, ami meg is maradt a végéig.

A hazaiak 73 százalékos lövési hatékonysággal zárták a meccset, Alilovic pedig 49 százalékkal védett.

korábban:

Paris Saint-Germain (francia) - HBC Nantes (francia) 35-27 (15-13)

Tj: a PSG, 61-53-as összesítéssel.

vasárnap játsszák:

MOL-Pick Szeged - Bjerringbro-Silkeborg (dán) 17.00 (az első mérkőzésen 26-24)

Vive Tauron Kielce (lengyel)-Montpellier HB (francia) 18.00 (28-33)

Flensburg-Handewitt (német) - Meskov Breszt (fehérorosz) 19.30 (26-25)

csütörtökön játszották:

Rhein-Neckar Löwen (német) - THW Kiel (német) 24-26 (12-12)

Tj.: a Kiel, 50-49-es összesítéssel.

A spanyol Barcelona és a macedón Vardar Szkopje már tagja a negyeddöntő mezőnyének.

„Ne bántsuk már tanulással a gyereket” – pszichológus a tavaszi szünetről

Játék a szabadban, sok mozgás, esténként társasjáték, ébredés csörgőóra nélkül, nyugodt reggelik és lazább időbeosztás – ezt javasolja a szülőknek a tavaszi szünet idejére a gyermekpszichológus. Gyarmati Éva szerint a tananyag pótlásának nem ez az ideje, a tankönyvek csak a szünet utolsó délutánján kerüljenek elő.