369.95
65045.06
2024. április 20. szombat Tivadar

A Leicester City Európa legjobb nyolc csapata közé jutott!

A Leicester City 2-0-ra legyőzte a Sevillát és ezzel továbbjutott a labdarúgó BL negyeddöntőjébe. A Juve 1-0-ra verte a Portót, 3-0-val ment tovább.

LEICESTER: már a 4. percben növelhette volna előnyét a Sevilla, de Nasri közeli lövését bravúrral védte Schmeichel.

TORINO: Juventus-helyzet - Dybala fejjel elvitte a labdát Felipe mellett, de jobbal a léc fölé lőtt az ötös sarkáról.

LEICESTER: Többet birtokolja eddig a labdát a hazai csapat, eredmény nélkül.

TORINO: Kevés az esemény, Madzukic rossz fejesét is meg kell említeni, más híján.

LEICESTER: Továbbjutásra áll a City! Egy, a bal oldalról átívelt szabadrúgás után Wes Morganről, a csapatkapitányról a kapuba pattant a labda. Megvan az a gól, amelyet szinte minden brit elemző „megelőlegezett” a Leicesternek, kérdfés, hogy az előző meccseivel ellentétben tudja-e tartani az eredményt kapott gól nélkül. Leicester City–Sevilla 1-0, összesítésben 2-2, előnyben idegenben lőtt góljával a Leicester

LEICESTER: Azonnal sebességet váltott a Sevilla, mintha új mérkőzést kezdett volna.

TORINO: Maxi Pereira, a Porto védője kényszerhelyzetben kézzel hárított Casillas bravúrja után. Ő piros lapot, a Juve pedig büntetőt kapott, Dybala az utóbbit gólra váltotta. Juventus–FC Porto 1-0, összesítésben 3-0.

LEICESTER: Hat perc eltelt a második játékrészből, Escudero legalább 22 méteres lökete a lécről pattant ki. Egyenlíthetett volna a Sevilla.

TORINO: Nem változott a játék képe, Casillas védései miatt szoros még a mérkőzés, de a továbbjutás eldőlt.

LEICESTER: Mahrez beadása után röviden fejelték ki a labdát a spanyolok, Albrighton mellre vette, aztán higgadtan és pontosan a bal alsó sarokba lőtt. Leicester–Sevilla 2-0, összesítésben 3-2.

TORINO: Fölényben játszik a Juve, Higuaín két helyzetet is kihagyott, de nincs oka a bosszankodásra.

LEICESTER: Samir Nasri összekülönbözött Jamie Vardyval, tett is felé egy fejelő mozdulatot, mire egy-egy sárga után a franciának adott még egy másodikat is. Kiállította. Negyedórája maradt az emberhátrányba került spanyoloknak. (A brit elemzők szerint Vardy túlságosan rájátszott, nem volt sportszerű.)

LEICESTER: Tizenegyest kapott a Sevilla, talán ajándékba. Kasper Schmeichel kivédte Steven Nzonzi büntetőjét. A dán mindkét meccsen büntetőt hárított.

TORINO: Jota majdnem kiegyenlített.

LEICESTER: Vardy lezárhatott volna minden vitás kérdést, de közeli fejesét Rico kapus kiütötte.

LEICESTER: Vardy tiszta helyzetből az égbe lőtt.

LEICESTER: Correa 15 méterről fölé lőtt. Ez volt a Sevilla utolsó esélye?

Vége, a Leicester City 2-1-es összesítéssel továbbjutott.  A Juventus 3-0-val lépett tovább.