366.89
66389.03
2024. április 25. csütörtök Márk

A Jug Dubrovnik nyerte a férfi vízilabda Bajnokok Ligája döntőjét

A horvát Jug Dubrovnik nyerte a férfi vízilabda Bajnokok Ligáját, miután a szombati fináléban 6-4-re legyőzte a görög Olympiakosz Pireuszt a budapesti hatos döntőben, a Margitszigeten.

Bajnokok Ligája, döntő:

Jug Dubrovnik (horvát)-Olympiakosz Pireusz (görög) 6-4 (1-1, 2-1, 1-1, 2-1)

gólszerzők: Perrone Rocha 2, Obradovic, Benic, García Gadea, Jokovic, illetve Murikisz, Funtulisz, Gunasz, Vlahopulosz

Az eddigi háromszoros győztes Jug Dubrovnik a címvédő Pro Reccót győzte le ötméteresekkel a pénteki elődöntőben, míg a BL-t 2002-ben győztes görögök a később bronzérmes Szolnokot verték az utolsó másodpercben szerzett góllal.

Az első gólt az idényben veretlen görögök szerezték meg, majd még a nyitó negyedben egyenlített a horvát csapat.

A második nyolc percben újra előnybe került az Olympiakosz, ám a horvátok fordítani tudtak (3-2).

A nagyszünet után ismét a görögök találtak be először. A találkozón a védekezés dominált, tíz perccel a végső dudaszó előtt a horvátok kapusa, Marco Bijac 63 százalékkal, míg a túloldalon Josip Pavic 67 százalékos védési mutatóval állt. A Jug 39 másodperccel a negyed vége előtt vette át újra a vezetést.

A záró felvonásban két és fél perc kellett a görög bajnoknak az egyenlítéshez, a Szolnok elleni elődöntő hőse, a négy gólig jutó Angelosz Vlahopulosz talált be. A Jug azonban bő öt perccel a vége előtt, 3-2 és 4-3 után harmadszor is megszerezte a vezetést. Sőt, tizenegy másodperccel a vége előtt kettőre is növelték az előnyt a horvátok a tavalyi idény legjobbjának választott, a nézőtéren saját szurkolótáborral rendelkező Felipe Perrone Rocha ötméteresével, s ezzel ők ünnepelhettek aranyérmet a Hajós Alfréd uszodában.

korábban:

bronzmérkőzés:

Szolnoki Dózsa-Közgép - Pro Recco (olasz) 11-7 (3-1, 1-2, 4-2, 3-2)

pénteken játszották:

elődöntő:

Olympiakosz Pireusz (görög) - Szolnoki Dózsa-Közgép 8-7 (2-4, 1-1, 2-1, 3-1)

Jug Dubrovnik (horvát)- Pro Recco (olasz) 10-10 (3-1, 1-3, 4-2, 2-4) - ötméteresekkel: 5-4

az ötödik helyért:

Barceloneta (spanyol) - ZF-Eger 10-6 (2-2, 3-2, 3-0, 2-2)

csütörtökön játszották:

az elődöntőbe jutásért:

Jug Dubrovnik (horvát)-ZF-Eger 8-6 (2-2, 2-1, 1-2, 3-1)

Szolnoki Dózsa-Közgép - Barceloneta (spanyol) 7-5 (2-1, 1-0, 3-1, 1-3)

6. ZF-Eger

Okok, amelyek a magasba emelték, aztán a földhöz csapták Szoboszlai Dominik Liverpoolját

A Liverpool – különösen fájó ez a Vörösök híveinek – éppen a városi rivális Everton elleni vereséggel, szerdán szinte minden esélyét elveszítette a győzelemre az Arsenallal és a Manchester Cityvel vívott hármas harcban. Az Ágyúsok előnye három pont négy fordulóval a zárás előtt, ami a jobb gólkülönbség miatt valójában négy. A City két mérkőzéssel kevesebbet játszott náluk, de a vesztett pontokat tekintve az előnye öt pont Szoboszlai Dominik csapatával szemben.

Döntött a kormány: három kérdésben is módosítják az alaptörvényt

Megszűnik az igazságügyi miniszteri ellenjegyzés a kegyelmi ügyekben, viszont kiskorúkat érintő ügyekben nem lehet majd kegyelmet adni – jelentette be a Kormányinfón Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter. Két további kérdésben is módosul az alaptörvény. Május 8-én Budapestre látogat a kínai elnök.
2024.04.25. csütörtök, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
Nem csak a férfiaknak van helye az autóiparban

Egyre több kutatás mutat rá, hogy az a vállalat, ahol férfi és női vezetők is részt vesznek a vállalatirányításban, üzletileg is sikeresebbek. Emellett számos tanulmány erősíti meg, hogy a vegyes csapatok a vállalat minden szintjén jobb termékeket és szolgáltatásokat fejlesztenek. A Bosch idén tizenegyedik alkalommal, négy helyszínen engedett bepillantást az autóipari innováció és gyártás világába a Lányok Napján. A Bosch maklári telephelyén a tudományok és a technológia iránt érdeklődő fiatalok a járműalkatrész-gyártással ismerkedhettek meg.