393.83
365.63
0

Thetisz Kupa - Második meccsét is megnyerte a magyar női vízilabda-válogatott

A magyar női vízilabda-válogatott az olaszok felett aratott kora délelőtti győzelem után péntek este az orosz nemzeti együttest is legyűrte Athénban, az öt csapatot felvonultató Thetisz Kupa nyitónapján.

Eredmény:
Magyarország-Oroszország 13-11 (3-2, 4-2, 3-4, 3-3)

a magyar góldobók: Antal, Kisteleki H., Takács 3-3, Illés, Czigány, Keszthelyi, Csabai 1-1

A januári Európa-bajnoki győzelmével a riói olimpiára kijutott magyar csapat péntek reggel 8-6-ra verte az áprilisi, hollandiai ötkarikás selejtezőre készülő olasz gárdát, és este hasonló céllal szállt vízbe az oroszok ellen is. Bíró Attila szövetségi kapitány alakulata a magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint a meccs elejét leszámítva végig vezetett, és nem forgott veszélyben a sikere.

"Ez a mai nap megmutatta a csapat tartását. Európa-bajnokhoz méltó módon teljesítettünk!" - nyilatkozta az újabb diadal után Bíró Attila. "A negyedik negyed elején éreztem egy kis megtorpanást a játékunkban, ami nem csoda, hiszen kilenc órán belül mérkőztünk az olasz és az orosz együttessel, ami azért nem nevezhető mindennapinak" - értékelt a szövetségi kapitány.